NÁVRATNOST TEPELNÉHO ČERPADLA

Každou velkou investici do snížení energetických nákladů na bydlení provází ta samá otázka. Kdy a jak se mi investovaná částka vrátí? A vyplatí se vůbec investovat?

Investovat se rozhodně vyplatí, jen je třeba zvážit jak, aby vynaložené finance nepřišly na zmar. Tepelná čerpadla spolu s dalšími nízkoenergetickými opatřeními, jako je výměna oken, zateplení fasády nebo instalace termických či fotovoltaických panelů značně přispívají ke snížení nákladů na bydlení a to v řádu desetitisíců.

Cena tepelného čerpadla se tak může vrátit i do 6 let od provedené instalace! Celková návratnost ceny tepelného čerpadla však závisí na vícero faktorech. Mezi tyto faktory patří:

  • Původní zdroj vytápění
  • Velikost nemovitosti
  • Počet obyvatel
  • Tepelná ztráta a řada dalších faktorů

Z tohoto důvodu vám můžeme bližší cenu a současně i návratnost tepelného čerpadla sdělit pouze při sepsání základní poptávky, případně té rozšířené.

spočítat cenu tepelného čerpadla

100% GARANCE ZÍSKÁNÍ DOTACE NA FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU NEBO TEPELNÉ ČERPADLO

K RYCHLÉ NÁVRATNOSTI CENY ČERPADLA PŘISPÍVÁ STÁTNÍ DOTACE

Na samotnou výměnu starého kotle za tepelné čerpadlo díky státní dotaci Nová zelená úsporám můžete čerpat až 127 000 Kč. Další dotace lze získat i na solární termické panely, zateplení, rekuperační jednotku a další práce vedoucí ke snížení energetické náročnosti budovy.

Vyřešíme za vás veškeré papírování. Pokud byste dotaci nedostali, zaplatíme vám ji ze svého.

Chci garantovanou dotaci

PRO PŘEDSTAVU SI UVEĎME PŘÍKLAD INSTALACE VE STARŠÍM RODINNÉM DOMKU.

Rodina investovala do výměny kotle na tuhá paliva kombinovaného s elektrokotlem a pořídila si na místo dvou spotřebičů tepelné čerpadlo voda / vzduch, čímž snížila své roční provozní náklady o 28 000,-  korun! Na výměnu kotle se jim navíc podařilo čerpat dotaci z programu Kotlíkové dotace ve výši 120 000,- korun. Nejvyšší částka, 22 000,- korun se podařila ušetřit na provozu tepelného čerpadla. Další 3 000,- pak rodina ušetřila na ohřevu teplé užitkové vody a stejná částka jim zůstala snížením teplených úniků spojených s větráním.

Návratnost ceny tepelného čerpadla i ceny celkové investice je individuální avšak spolehlivá.