FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY

Buďte energeticky nezávislí a ušetřete za energie až 70 % nákladů. Sluneční záření představuje nevyčerpatelný zdroj energie, který je pro nás všechny k dispozici zdarma. Pořiďte si pro svůj rodinný dům perspektivní energetickou technologii, která ušetří vaše peníze, ale i životní prostředí.

HLAVNÍ VÝHODY FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY:

Výrazné úspory za energie až 80 %
Vyšší energetická soběstačnost vaší domácnosti
Možnost snížení počáteční investice díky státní dotaci
Rychlá a stálá návratnost investice
Dlouholetá životnost solárních panelů
Ekologicky šetrné řešení

Fotovoltaickou elektrárnu je možné propojit s tepelným čerpadlem. Zařízení společně vytvoří tým, který hospodaření s energií usnadní celé vaší rodině. Získáte nejen významnou energetickou soběstačnost, ale zároveň můžete ušetřit až 80 % nákladů za energie. Při využití státní dotace můžete očekávat finanční návratnost fotovoltaiky do 10 let.

Pro úspory vaší domácnosti není potřeba extra výkonná fotovoltaická elektrárna, prioritou je veškerou vyrobenou elektřinu spotřebovat efektivně a účinně přímo v domácnosti.Nevyužitou energii lze akumulovat do domácí baterie či do zásobníku s vodou, kde na vás energie v podobě teplé vody počká na pozdější použití. Nebo můžete využít Elektřinu pro soláry, díky které si přebytky energie uložíte do sítě a použijete v případě potřeby.

VÍCE INFORMACÍ

Na instalaci například našim zákazníkům nabízíme fotovoltaický panel IBC MonoSol 360 OS6-HC, který zastupuje nejvýkonnější monokrystalické panely na českém trhu. Tento typ panelu nabízí nejen vysoký výkon, ale i kvalitu, díky které můžete očekávat vysokou životnost minimálně 20 let.

Rozměr panelu je 1775×1052, tudíž zabere na vaší střeše pouze malou plochu. I přesto, že se jedná o velice výkonný typ panelu, je jeho cena více než příznivá.

 • Účinnost až 19 %
 • Výkon 360 Wp
 • Hmotnost 20 Kg
 • Typ panelu Monokrystalický

DOTACE NA FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU NEBO TEPELNÉ ČERPADLO

Vyřešíme za vás veškeré papírování.

Dotace se vztahuje nejen na nízkoenergetické novostavby, ale i na starší domy a byty.

Chci dotaci

DOTACE NA FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU

Nenechte si utéct příležitost snížit počáteční investici do fotovoltaiky. V rámci dotačního programu Nová zelená úsporám máte možnost získat zpět až polovinu vynaložených nákladů na fotovoltaické systémy.

MŮŽETE ZÍSKAT:

 • 35 000 – 150 000 Kč na fotovoltaickou elektrárnu.
 • Bonus 20 000 Kč při zkombinování programu s Kotlíkovou dotací.
 • Zvýhodnění 10 % pro domy v Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji.
 • Zrychlení finanční návratnosti již na 6-7 let.
VÍCE INFORMACÍ

JAKÉ PODMÍNKY JE POTŘEBA SPLNIT PRO ZÍSKÁNÍ DOTACE?

 • Navržení fotovoltaického systému tak, aby bylo využito min. 70 % vyrobené energie pro vlastní potřebu. Je možné ukládání přebytků energie do zásobníku s vodou s minimálním objemem 120 litrů.
 • Není možný prodej přebytků energie do distribuční sítě.
 • Minimální výkon fotovoltaického systému 2 kWp, maximální do 10 kWp.
 • Objekt, pro který pořizujete fotovoltaické panely, musí být rodinný dům sloužící alespoň z 50 % k trvalému bydlení.
 • O dotaci smí zažádat majitel či spolumajitel domu, ať už se jedná o fyzickou osobu či firmu.

Díky dotaci mohou výrazně klesnout počáteční náklady spojené s pořízením fotovoltaické elektrárny. Cena celkového řešení pro jednu domácnost je již od 89 900 Kč bez DPH.

DRUHY SOLÁRNÍCH PANELŮ

MONOKRYSTALICKÉ PANELY

Jedná se o nejvyužívanější druh fotovoltaických panelů u nás. Hlavním důvodem je fakt, že nabízí nejvýhodnější vlastnosti za příznivou cenu.Monokrystalické panely mají nejvyšší výkon v porovnání s dalšími druhy fotovoltaických panelů, který může dosahovat při vhodných podmínkách až 20 %. Pro optimální výkon je potřeba správný sklon a orientace ke slunci, nejlépe na jižní straně. Monokrystalické panely mají nejmenší nároky na plochu, tudíž se hodí i na menší střechu.

POLOKRYSTALICKÉ PANELY

Dalším využívaným typem fotovoltaických panelů jsou panely polykrystalické. Ty sice nabízejí nižší účinnost kolem 12-14 %, ovšem díky komplikovanější struktuře dokážou zachytit sluneční paprsky z ostřejších úhlů. Proto jsou vhodným kompromisem, pokud vaše střecha nemá vhodnou jižní orientaci. Zaberou ovšem větší plochu na střeše, na což je potřeba myslet při jejich výběru.

AMORFNÍ PANELY

Amorfní panely jsou využívané nejméně. Důvodem je nízká účinnost a velký nárok na plochu pro umístění panelů. Na druhou stranu jsou amorfní panely schopny vyrábět energii i při nízké intenzitě svitu a mají nejnižší hmotnost.

SROVNÁNÍ FOTOVOLTAICKÝCH PANELŮ

Druh panelů Monokrystalické Polykrystalické Amorfní
Účinnost 15-18 % 12-14 % 7-9 %
Kde je vhodné využití? Na střechy, které mají vhodnou orientaci ke slunci a správný sklon. Vhodné pro střechy, které nemají ideální orientaci ke slunci a nabízejí větší plochu. Vhodné pro střechy s velkou plochou, které nemají vysokou nosnost.
Výhody Nejvýkonnější. Zabírají ze všech druhů nejmenší plochu. Stabilnější výkon během dne, zachycují světlo z různých úhlů. Citlivěji reagují na rozptýlené světlo, nízká hmotnost.

ŘÍDÍCÍ SYSTÉM TENGEO PRO FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU

Správný řídící systém je stejně důležitý jako fotovoltaika samotná. Domácí elektrárna bez řízení postrádá všechny klíčové výhody.TENGEO dokáže efektivně hospodařit se solární energií pro dosažení maximálních úspor.Propojuje fotovoltaický systém s tepelným čerpadlem, které se postará o vytápění, ohřev užitkové vody či v létě o chlazení. To vše s minimálními náklady a maximální efektivitou.

Velkou přidanou hodnotou je vzdálené ovládání a monitoring například z vašeho mobilu či počítače. TENGEO integruje veškeré prvky domácnosti do jedné inteligentní aplikace, kde můžete mít pod kontrolou celou vaši domácnost, ať už jste kdekoliv.

PROČ ZVOLIT FOTOVOLTAIKU TENGEO?

 • Efektivní řízení fotovoltaické elektrárny.
 • Maximální využití solární energie pro vlastní potřebu.
 • Urychlení návratnosti investice minimálně o 2 roky.
 • Zabránění přetoků energie do distribuční sítě.
 • Vzdálené ovládání a monitoring.
 • Propojení fotovoltaiky s tepelným čerpadlem a dalšími prvky domácnosti.
VÍCE INFORMACÍ