Zelená úsporám vám v roce 2020 neuteče

Jak to bude v letošním roce s programem Nová zelená úsporám? Své žádosti o dotační příspěvky můžete i nadále podávat, a to až do 31. prosince 2021! Nová zelená úsporám je dotační program Ministerstva životního prostředí, který si dává za cíl přispět ke snížení energetické náročnosti českých domácností. Na co se dotační program vztahuje? Kdo o něj může žádat a kdo vám s žádostí o dotace pomůže? Podívejme se na to postupně.

Na co se dotačním program vztahuje

Dotační program Nová zelená úsporám můžete čerpat na celou řadu úprav, které vedou ke snížení energetické náročnosti vašeho objektu. Patří sem výměna vašeho energetického zdroje tepla za tepelné čerpadlo v ekodesignu, nebo jiný ekologický zdroj vytápění, rekuperační jednotky, solární a termické elektrárny či zařízení na využívání tepla z odpadní vody. Dotace můžete čerpat také na zelené střechy či renovaci objektu pomocí zateplení střechy, fasády či výměnu oken. O příspěvek můžete požádat vždy, když se chystáte stavět pasivní či nízkoenergetický dům a snížit tak své počáteční náklady. O dotace lze navíc žádat i zpětně.

Kdo může žádost o dotace podat?

Odpověď na tuto otázku je snadná. Podat žádost může každý, kdo je vlastníkem rodinného nebo bytového domu, a to jak fyzická, tak právnická osoba. Jak ale na samotné podání žádosti, aby byla hned na první pokus správně podána? V Tenauru máme s podáváním žádostí do dotačního programu Nová zelená úsporám a Kotlíkové dotace bohaté zkušenosti. Žádosti podáváme úplné a včas a díky tomu jsou v naprosté většině případů také úspěšné!

Tepelná čerpadlo v ekodesignu

Pokud se chystáte dotace čerpat na pořízení tepelného čerpadla, můžete získat částku 100 000 Kč. Vstupní náklady tak půjdou razantně dolu a vy ušetříte. S výběrem vhodného tepelného čerpadla se obraťte na nás. Pomůžeme vám zvolit takové zařízení, které bude pro váš dům skutečně ekonomicky výhodné a nebude vás stát žádné další náklady nebo starosti navíc. K tomu nabízíme záruční a pozáruční servis včetně kompletního poradenství právě při podávání žádosti do dotačního programu Nová zelená úsporám!