Využijte dotaci na solární panely

Proč mít solární elektrárnu od nás:

Stále přemýšlíte, zda pořízení fotovoltaické elektrárny je to správné rozhodnutí? Pokud vás od investice zrazují vyšší počáteční náklady, máme pro vás dobrou zprávu. Díky programu Nová zelená úsporám je možné získat státní dotaci na solární panely a celý fotovoltaický systém, která vám může pokrýt až 50 % veškerých nákladů.

Kdo může dotaci získat?

Dotační program Nová zelená úsporám mohou využít majitelé a spolumajitelé rodinných domů v rámci celé České republiky. Podpora se týká fyzických i právnických osob. Lze uplatnit pouze jednu žádost na jeden rodinný dům. V jedné žádosti však může být kombinace několika oblastí podpory. Dotace se vztahuje na starší budovy, novostavby, ale i nízkoenergetické pasivní domy. 

Jaká je výše dotace na solární panely?

V rámci programu můžete získat podporu až ve výši 35 000–170 000 Kč.

Solární panely spadají do podoblasti podpory C.3, která je zaměřena na instalaci solárních termických a fotovoltaických systémů. Výše dotace se odvíjí od výkonu a velikosti domácí elektrárny.  Nově můžete požádat o dotaci i v případě, že rozšiřujete váš stávající solární systém, na který jste již v minulosti čerpali dotaci. Na rozdíl od dotace na tepelná čerpadla nezáleží na míře zateplení domu a nemusíte provádět další úsporně energetická opatření.

Podoblast podpory     Typ systému Výše dotace
C.3.1. Ohřev teplé užitkové vody 35 000 Kč
C.3.2. Příprava teplé vody a vytápění 50 000 Kč
C.3.3. Příprava vody s přímým ohřevem 35 000 Kč
C.3.4. od 1,7 do 3 kWp, bez baterií 55 000 Kč
C.3.5. od 1,7 do 3 kWp, s baterií 70 000 Kč
C.3.6. od 3 do 4 kWp, s baterií 100 000 Kč
C.3.7. od 4 do 10 kWp, s baterií 150 000 Kč
C.3.8 Kombinace systému vytápění a příprava užitkové vody s tepelným čerpadlem 150 000 Kč

Do kdy mohu o dotaci požádat?

Žádost o dotaci je možné podat do 31. prosince 2021. Můžete zažádat o dotaci před zahájením, v průběhu nebo až po dokončení prací. Zažádat je možné i zpětně, maximálně však 24 měsíců po vynaložení výdajů. Veškeré výdaje je nutné řádně doložit. Finanční suma je vyplácena zpětně po dokončení všech úsporných opatření. 

Jak mohu požádat o dotaci?

Podmínkou je, aby žádost o dotaci byla bezchybná.  Žádost lze podat přes formulář na oficiálních stránkách. Pokud si nevíte s žádostí rady, velice rádi vám s vyřízením pomůžeme. K žádosti je třeba přiložit dokumentaci vztahující se k celému energetickému opatření (návrh projektu, energetický posudek, fotodokumentace a další). Veškerou dokumentaci a potřebné náležitosti pro vás rádi připravíme.

Na co dál se dotace vztahuje?

Dotaci můžete využít nejen na pořízení fotovoltaické elektrárny, ale i na tepelná čerpadla, která mohou nahradit váš současný kotel na tuhá paliva nebo vyměnit elektrické vytápění. Podoblast dotace C.1 a C.2 je zaměřena na výměnu zdrojů tepla a může pokrýt až 30 % ceny tepelného čerpadla.

Na tepelné čerpadlo je možné získat 25 000–100 000 Kč.

Princip dotačního programu je nastaven tak, že se nejvíce vyplatí při provedení co nejkomplexnějších energetických opatření. Jednoduše řečeno, vyšší dotaci můžete získat pokud váš dům například chystáte zároveň zateplit. 

Druh tepelného čerpadla C.1 Výše dotace – zateplený dům  C.2 Výše dotace – nezateplený dům 
Vzduch-voda 75 000 Kč 60 000 Kč
Země-voda 100 000 Kč 80 000 Kč
Voda-voda 100 000 Kč 80 000 Kč

Kombinace fotovoltaiky s tepelným čerpadlem se vyplatí

Nejvyšší dotaci lze získat na kombinaci systému, který solární energii využívá na vytápění domu a zároveň na ohřev užitkové vody prostřednictvím tepelného čerpadla. Pokud si pořídíte kombinaci těchto dvou zařízení, můžete získat zvýhodněnou dotaci až 155 000 Kč. Ukládání elektrické energie do zásobníků s vodou je nejefektivnější volbou jak využít přebytky energie. Díky akumulaci spotřebujete veškerou vyrobenou energii a ušetříte až 80 % za energie

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla a fotovoltaiky?

 • Zvýhodněná výše dotace
 • Energeticky soběstačná domácnost
 • Snížení nákladů na provoz domu až o 80 %
 • Nezávislost na dodavatelích energie
 • Ekologicky šetrný systém

Získejte tepelné čerpadlo s fotovoltaikou ve 3 krocích!

 • Vyplňte formulář
 • Kontaktujeme vás a připravíme cenovou nabídku
 • Zaměříme vás dům a zajistíme instalaci fotovoltaiky

Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


  Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

  Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky