Výhody tepelného čerpadla

Chcete se zahřát a ušetřit? Teplo, které vás nezruinuje, vám zajistí tepelná čerpadla. Jedná se o ekologické vytápění domácnosti, které čerpá teplo z okolí domu – ze vzduchu, země, nebo vody. Vytopí rodinný dům, stejně jako malý byt, záleží jen na typu tepelného čerpadla, které si zvolíte. Hřát vás bude nejen teplo, které budou produkovat, ale i pocit, že je vaše vytápění šetrné k přírodě i k peněžence.

Výhoda tepelného čerpadla číslo 1: Ročně ušetříte až desítky tisíc korun

Výhod tepelného čerpadla je celá řada. Kromě toho, že je provoz tepelného čerpadla ekologický, pozná změnu i vaše peněženka. Ročně můžete ušetřit na vytápění i desítky tisíc korun. A to už je pořádně znát.

Tepelné čerpadlo vzduch voda
Tepelné čerpadlo

Výhoda tepelného čerpadla číslo 2: Zdroj tepla, o který se nestaráte

Tepelná čerpadla jsou moderní, praktická a komfortní při obsluze. Správněji řečeno jsou téměř bezobsluhová. Stačí je nastavit na požadovanou teplotu a o vše ostatní se již postarají samy. Rozlučte se s únavným přikládáním do kotle jednou pro vždy. S tepelným čerpadlem nebudete mít žádné starosti ani se starat o nepořádek.

Výhoda tepelného čerpadla číslo 3: Státní dotace vám zaplatí i více jak půlku nákladů

Motivací, proč byste se při výměně starého kotle měli rozhodnout právě pro tepelné čerpadlo, jsou i snížené pořizovací náklady. Díky tomu, že jsou tepelná čerpadla ekologickým zdrojem vytápění, máte při jejich pořízení možnost získat dotaci až do výše 120 000,- Kč! Rádi zúročíme naše mnohaleté zkušenosti a s žádostí o kotlíkovou dotaci, či o Novou zelenou úsporám vám pomůžeme.

Tepelné čerpadlo Mitsubishi
Tepelné čerpadlo vzduch voda

Výhoda tepelného čerpadla číslo 4: Nesmrdíte sousedům pod nos

Jak jsme už zmínili u výhody číslo 1, je tepelné čerpadlo zcela ekologickým zdrojem vytápění. Jasnou výhodou je tedy i provoz bez zápachu. Na rozdíl od uhlí či biomasy váš dům nevypouští žádné emise do svého okolí. Zvláště v moderních čtvrtích je provoz kotlů na uhlí často regulován a tepelné čerpadlo tak představuje jasnou volbu s mnoha výhodami. U tepelných čerpadel vzduch – voda se můžete setkat s nepatrným hlukem. Pokud však zvolíte venkovní jednotku Mitsubishi Zubadan, je tento hluk na více jak 3 metry od tepelného čerpadla neslyšitelný.

Výhoda tepelného čerpadla číslo 5: Tepelné čerpadlo lze propojit s fotovoltaikou

Chcete ušetřit až 80 % ročních nákladů a mít pro vaší domácnost nejmodernější kombinaci zařízení? Tepelné čerpadlo lze napájet solární energii, kterou získá fotovoltaická elektrárna na vaší střeše. Díky propojení těchto dvou systémů výrazně zvýšíte finanční návratnost zařízení a vaše domácnost bude ještě zelenější.

Fotovoltaická elektrárna

Pokud sečteme všechny výhody, patří tepelné čerpadlo mezi nejracionálnější volby. Vyhrává díky nákladům na provoz i nulovým negativním dopadem na své okolí. Jakékoliv starosti navíc můžete přenechat automatickému ovládání vytápění vaší domácnosti.