Výhody tepelného čerpadla země voda

Přemýšlíte o pořízení tepelného čerpadla? Pokud vás láká tepelné čerpadlo na principu země / voda, je tento článek přesně pro vás. Tepelná čerpadla země / voda jsou velmi výkonná a funkční zařízení, která dokáží bez obtíží zásobovat celou vaši domácnost tepelnou energií a to dokonce v průběhu celého roku, včetně chladných zimních měsíců.

Jak poznám, zda je pro mě tepelné čerpadlo země / voda vhodné?

 

Velkou výhodou tepelného čerpadla země / voda je jeho dlouhá životnost a velmi stabilní výkon po celý rok.Zařízení bude skvěle fungovat kdekoliv, ale oblíbené je zejména v horských oblastech a oblastech s proměnlivým klimatem, kde si jiná zařízení nedokáží udržet očekávaný výkon. Před pořízením musíte počítat s vyšší počáteční investicí, ve skutečnosti však čerpadlo dražší není.Mimo delší životnost má také vyšší efektivitu a stabilně pracuje v průběhu roku. Návratnost investice je tudíž standardní.

Princip tepelného čerpadla země / voda

Tepelná čerpadla jsou založena na získávání energie z vnějšího prostředí, kterou vlastně přečerpávají do prostředí vnitřního. Zde je využívána k ohřevu vzduchu nebo teplé vody. Tento typ zařízení má velké nároky na prostor. Aby vše fungovalo, jak má, je třeba uložit do země plošný kolektor, který by měl být asi 3x větší, než je vytápěná plocha. Ten je možné položit také pod zastavěný pozemek, ale musíte počítat s jeho špatnou dostupností. Alternativou je o něco málo finančně nákladnější vertikální kolektor, který se umisťuje do hlubinného vrtu. Nároky na plochu jsou zde minimální a využívá se i v náročných geologických podmínkách.

Výkon tepelného čerpadla by měl odpovídat alespoň 70 % tepelných ztrát objektu. V praxi to znamená, že na 10 kW potřebujete alespoň 7 kW výkonu tepelného čerpadla. Pokud si chcete pořídit také záložní zdroj, jsou vhodné zejména menší ekologické elektrické kotle, ale často si zákazníci jako náhradní tepelný zdroj pořizují klasický otevřený krb nebo designová kamínka do interiéru.

Jak vybrat opravdovou kvalitu?

Sáhněte po renomovaných německých nebo švédských značkách. S výběrem vám rádi pomohou naši specialisté, kteří už mají na kontě celou řadu instalací tepelných čerpadel země / voda a dovedou vám pohotově a odborně poradit v každé situaci. Domluvte si nezávaznou konzultaci řešení u specialistů v oboru z Tenauru.