Tepelné čerpadlo vzduch voda Mitsubishi 

Společnost Mitsubishi se dlouhodobě specializuje na tepelná čerpadla vzduch / voda a přináší hned dvě ucelené řady nové generace. Jedná se o řadu Mitsubishi Zubadan Inverter – New Generation a řadu Mitsubishi Power Inverter – New Generation. Obě dvě série jsou vylepšeným pokračováním předchozích produktů v ještě lepší kvalitě. Mitsbubishi své výrobky zkrátka stále dotahuje k naprosté dokonalosti.

Tepelné čerpadlo vzduch / voda Mitsubishi Zubadan Inverter

Nová generace tepelných čerpadel vzduch / voda Mitsubishi Zubadan Inverter přináší optimalizovaný výkon i za velmi nízkých teplot. Česká zima se obvykle vyznačuje teplotami kolem -2 až -7 stupňů Celsia a jen kolísavě klesá až k -15 až -20 stupňům. To se samozřejmě netýká výše položených a horských oblastí. Tepelné čerpadlo Zubadan vzduch / voda pak slibuje stabilní výkon až do -15 stupňů Celsia a to už se opravdu vyplatí. Navíc po překročení této teploty si je zařízení schopné zachovat až 75 % výkonu. Tepelná čerpadla z řady Zubadan Inverter se vyrábějí od 8 do 23 kW a jsou tedy vhodná pro novostavby i stávající zástavbu po renovaci a snížení tepelných ztrát. Tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubadan Inverter – New Generation je spotřebič energetické třídy A+/A++.

Tepelné čerpadlo vzduch / voda Mitsubishi Power Inverter

Venkovní jednotky Power Inverter nabízí ještě úspornější provoz než dříve. Vybrat si můžete zařízení na škále od 4 do 19 kW a svou konstrukcí jsou tak vhodná jak do běžných rodinných domů, tak do nízkoenergetických a pasivních staveb. Díky novému typu kompresoru a optimalizovanému výparníku pracují čerpadla z řady Power Inverter ještě účinněji. Výkon je garantovaný od -20 do 35 stupňů Celsia venkovního vzduchu. Teplota vody při výstupu dosáhne až na 60 stupňů Celsia. Při velkých mrazech výkon samozřejmě klesá nebo kolísá, ale stejně jako u řady Zubadan Inverter si i při -15 stupních drží výkon 75 %. Tepelné čerpadlo vzduch / voda Mitsubishi Power Invert – New generation je spotřebič energetické třídy A+/A++.