TEPELNÉ ČERPADLO VZDUCH / VODA. NA KOLIK VYJDE CENA INSTALACE?

Zákazníci se často ptají, jak moc se jim investice do tepelného čerpadla ve skutečnosti vyplatí. Zda je reálné dosáhnout na dotace a kolik peněz ročně instalací tepelného čerpadla skutečně ušetří. Řada distributorů, ale i realizačních společností, pak na takovou otázku neumí dopředu odpovědět. My ano.

Cena instalace za tepelné čerpadlo vzduch / voda pro starší zástavbu

Instalace tepelného čerpadla vzduch/voda byla provedena ve starším objektu jako náhrada za běžný kotel na tuhá paliva starší třídy. Dům obývaný čtyřčlennou rodinou je součástí původní zástavby a nacházel se v běžném udržovaném stavu s tepelnou ztrátou okolo 16 kW. Celkové náklady pak s vytápěním, ohřevem TUV, větráním a tepelnými úniky a další spotřebou energie domácnosti tvořily asi 53 000,- korun ročně. Po výměně kotle za tepelné čerpadlo, instalaci solárního ohřevného systému a rekuperační jednotky se domácnosti daří ušetřit 17 500,- korun ročně. To je asi třetina ročních nákladů spojených s provozem nemovitosti!

Kromě ekonomických výhod spojených s provozem pak rodině samozřejmě odpadly i další starosti, jako potřeba prostoru pro skladování paliva (uhlí a dřeva), vynášení popela, nebo nutnost chodit v průběhu dne přikládat, případně předtápět dopředu podle předpovědi počasí.

O kolik lze reálně snížit cenu instalace pomocí dotací?

Úspěšnost námi podaných žádostí je opravdu vysoká. V tomto konkrétním případě se díky dotačnímu programu Kotlíkové dotace a Zelená úsporám podařilo čerpat celkovou sumu ve výši 270 000,- korun. Nejvyšší položku činila dotace na výměnu kotle na tuhá paliva za tepelné čerpadlo voda / vzduch, a to 120 000 Kč. Na solární panely pro ohřev TUV a rekuperační systém pak částka v součtu dosáhla 150 000 Kč. To je velká finanční úleva pro zadavatele.

Zeptejte se nás

Rozumíme vašim obavám a chápeme, že investice v řádu desetitisíců je velký krok. Proto se nás neváhejte na cokoliv zeptat. Poradíme vám s čerpáním dotací, i jaké řešení je pro váš objekt nejvhodnější v závislosti na konkrétním stavu, v jakém se nyní nachází.  Prohlédnout si můžete také další příkladové instalace, které společnost Tenaur realizovala.