TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH VODA 16 KW PRO RODINNÝ DŮM

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Tepelná čerpadla vzduch voda 16 kw

Tepelná čerpadla jsou jedním z nejvíce ekonomických a zároveň i ekologických řešení vytápění vašeho domu. Pro správné fungování a ekonomický provoz je nutné vybrat vhodný typ tepelného čerpadla. Většinou se jedná o tepelné čerpadlo vzduch voda. Zároveň je potřeba zvolit čerpadlo o dostatečném výkonu. Nejčastěji se u malých objektů, jakou jsou rodinné domy, instalují tepelná čerpadla s výkonem 12 kW14 kW.Pro vícepodlažní domy a domy s velkou obytnou plochou jsou pak vhodná itepelná čerpala o výkonu 16 kW. Týká se to zejména dvougeneračních domů a rodinných domů předělaných na bytové jednotky.

Jak odhadnout výkon tepelného čerpadla vzduch voda?

S výběrem vhodného zařízení, a to jak jeho typu, tak výkonu, je lepší spoléhat na experta pro tepelná čerpadla, který je schopný postihnout veškeré skutečnosti. Zjednodušeně lze ale tvrdit, že potřebný výkon tepelného čerpadla je závislý na tepelných ztrátách objektu. Důležitá je ale i požadovaná teplota interiéru, doplňkový ohřev TUV a klimatické podmínky, které mohou v průběhu roku více či méně kolísat. Lze také pořídit čerpadlo s modulací výkonu v závislosti na aktuálních teplotách.

Příkladová instalace tepelného čerpadla 16 kw do dvougeneračního rodinného domu

Dům, který obývají dvě rodiny, má pochopitelně i vyšší energetické nároky.Čerpadlo o nízkém výkonu by nedokázalo reagovat na tak velkou potřebu tepelné energie na vytápění a ohřev teplé užitkové vody.Po instalaci tepelného čerpadla s výkonem 16 kW se jejich náklady podařilo stlačit na polovinu. Původní kotel na tuhá paliva nejen, že neměl dostatečnou výhřevnost, bylo také nutné neustále ručně udržovat oheň. Rodině se navíc podařilo čerpat na výměnu dotační příspěvek.

Nechte si spočítat návratnost a přesnou cenu tepelného čerpadla 16 kw na míru

Výhody

K hlavním výhodám patří nižší pořizovací náklady než u jiných typů tepelných čerpadel a také variabilita využití. Instalovat se dá totiž prakticky kdekoliv bez větších zásahů. Vyhnete se tak například nákladným a zdlouhavým zemním pracím a stavebnímu povolení.

  • životnost
  • záruka
Načítám…
Tepelné čerpadlo vzduch voda

4 důvody, proč s námi

Poptejte tepelné čerpadlo ještě dnes


    Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

    Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky