TEPELNÉ ČERPADLO VZDUCH VODA 14 KW

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Tepelné čerpadlo vzduch voda 14 kW

Tepelná čerpadla na principu vzduch voda jsou jedna z nejčastěji instalovaných tepelných čerpadel u nás. Je to dáno zejména mírnými klimatickými podmínkami a malou plochou horských oblastí v České republice. Snadno je lze navíc kombinovat i s dalším zařízením, jakou jsou solární nebo termické panely. Aby tepelné čerpadlo pracovalo ekonomicky, je třeba zvolit vhodný výkon. Nejčastěji se pro rodinné domy volí tepelná čerpadla o výkonu 12, 14 nebo 16 kW. Platí, že čím je dům větší, tím zpravidla potřebuje větší tepelné čerpadlo. Malé bungalovy se tak vystačí s tepelným čerpadlem vzduch voda 12 kW. U větších rodinných domů pak často padá volba na tepelná čerpadla 14 kw nebo 16 kw.

Jak vybrat výkon čerpadla

Výkon tepelného čerpadla se dimenzuje podle tepelných ztrát objektu. Důležitou hodnotou je také požadovaná teplota obytných prostor (norma standardně uvádí „jen“ 20 stupňů Celsia). Lepší je pořídit čerpadlo s možností modulace výkonu, které se lépe přizpůsobí výkyvům vnější teploty. Při dimenzaci je tedy třeba znát vnější klima, velikost vytápěných prostor, tepelné ztráty i požadovanou vnitřní teplotu. S tepelným čerpadlem můžete také ohřívat teplou užitkovou vodu.

Náš technik je vám k dispozici

Získejte přesnou kalkulaci

S výběrem vhodného tepelného čerpadla vám rádi pomůžeme

Tepelné čerpadlo s výkonem 14 kW se hodí pro větší rodinné domy s náročnějším provozem. Po instalaci tepelného čerpadla s vhodným výkonem se provozní náklady vaší domácnosti rapidně sníží. Při instalaci tepelného čerpadla vzduch / voda 14 kW do vícepodlažního rodinného domku se majitelům podařilo snížit z 65 na 37 tisíc korun, náklady na provoz tepelného čerpadla byly oproti jejich starému elektrickému kotli a kotli na tuhá paliva dokonce méně než poloviční. Dalším bonusem může být čerpání dotací z některého z programů Zelená úsporám. 

Žádejte o dotaci Zelená úsporám ještě dnes

Výhody

K hlavním výhodám patří nižší pořizovací náklady než u jiných typů tepelných čerpadel a také variabilita využití. Instalovat se dá totiž prakticky kdekoliv bez větších zásahů. Vyhnete se tak například nákladným a zdlouhavým zemním pracím a stavebnímu povolení.

  • životnost
  • záruka
Načítám…
Tepelné čerpadlo vzduch voda

4 důvody, proč s námi

Poptejte tepelné čerpadlo ještě dnes


    Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

    Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky