Loading...

Tepelné čerpadlo – vzduch voda 12 kW

Proč mít tepelné čerpadlo od nás?

Nainstalováno přes 1000 čerpadel

Záruka 5 let na montáž i čerpadlo

21 let zkušeností

Tepelné čerpadlo vzduch voda 12 kW – ideální pro menší rodinný dům

Jaké tepelné čerpadlo je nejlepší? Samozřejmě to s adekvátním výkonem. Jedině když zvolíte správnou výkonnostní variantu tepelného čerpadla, dosáhnete té nejvyšší úspory poměru cena / výkon. Nejčastěji poptávaným zařízením jsou tepelná čerpadla o výkonech 12 kW, pro potřeby větších domků tepelné čerpadlo o výkonu 14 kw a pro ty patrové a dvougenerační doporučujeme tepelné čerpadlo vzduch voda 16 kw, ale pořídit můžete i silnější zařízení, v závislosti na konkrétních potřebách vašeho objektu.

Tepelné čerpadlo vzduch / voda

Snad nejčastěji prodávanou variantou tepelných čerpadel je tepelné čerpadlo fungující na principu vzduch / voda. S výkonem 12 kw si pak hravě vystačíte třeba v klasickém rodinném domečku. Nezapomínejte ale, že tepelné čerpadlo vzduch / voda se hodí spíše do mírných až teplých klimatických podmínek. Jedině stabilní klima vám zajistí stabilní výkon zařízení a jeho bezproblémový chod. Pro náročnější (např. horské) klima je vhodnější například tepelné čerpadlo země / voda, jehož výkon je stabilní i přes výkyvy počasí.

Jeden příklad za všechny, nebo raději dva

Rodina žijící v klasickém dvoupodlažním domku dlouhodobě vytápěla pomocí kotle na tuhá paliva doplněného o elektrokotel a boiler na ohřev TUV. Celkové náklady na vytápění a ohřev vody se ročně vyšplhaly až na 45 000 korun. Po instalaci tepelného čerpadla s výkonem 12 kw a zabudovaným ohřevem teplé užitkové vody se podařilo ušetřit více než polovinu ročních nákladů, a to 25 000 korun. Benefitem pak byla možnost čerpat příspěvek z programu kotlíkové dotace, který se vztahuje na tepelná čerpadla v provedení ekodesign. Klíčový byl zejména výběr čerpadla s dostatečným výkonem, aby nedocházelo k výpadkům při provozu.

Možná se ptáte, zda se výměna kotle vyplatí i přesto, že z nějakého důvodu nedosáhnete na dotační příspěvek. Určitě vyplatí. Pokud zvolíte vhodný typ tepelného čerpadla o vhodném výkonu, nemůžete šlápnout vedle. Příkladem budiž instalace tepelného čerpadla voda / vzduch jako náhrada za kotel na LTO (topné oleje). I s ohřevem vody se majitelům podařilo ušetřit 2/3 z původních 60 000 Kč ročně a investice se jim tak vrátila i bez dotací.

Poptejte tepelné čerpadlo 12 kW včetně instalace ještě dnes


Rozšířená poptávka

2018-08-13T13:40:20+00:00