TEPELNÉ ČERPADLO VZDUCH VODA 12 KW PRO RODINNÝ DŮM

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Tepelné čerpadlo vzduch voda 12 kW – ideální pro menší rodinný dům

Jaké tepelné čerpadlo je nejlepší? Samozřejmě to s adekvátním výkonem. Jedině když zvolíte správnou výkonnostní variantu tepelného čerpadla, dosáhnete té nejvyšší úspory poměru cena / výkon. Nejčastěji poptávaným zařízením jsou tepelná čerpadla o výkonech 12 kW, pro potřeby větších domů tepelné čerpadlo o výkonu 14 kwa, pro ty patrové a dvougenerační doporučujeme tepelné čerpadlo vzduch voda 16 kw, ale pořídit můžete i silnější zařízení, v závislosti na konkrétních potřebách vašeho objektu.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Snad nejčastěji prodávanou variantou tepelných čerpadel je tepelné čerpadlo fungující na principu vzduch-voda. S výkonem 12 kw je plně dostačující v klasickém rodinném domu. Tepelné čerpadlo vzduch/voda je ideálním řešením pro většinu území v České republice. Moderní jednotky tepelných čerpadel dokážou zajistit stabilní výkon a bezproblémový chod až do -10 stupňů Celsia. Pro náročnější (např. horské) oblasti nad 600 m.n.m. je vhodnější například tepelné čerpadlo země-voda, jehož výkon je stabilní i přes výkyvy počasí.

Jeden příklad za všechny, nebo raději dva

Rodina žijící v klasickém dvoupodlažním domku dlouhodobě vytápěla pomocí kotle na tuhá paliva doplněného o elektrokotel a boiler na ohřev TUV. Celkové náklady na vytápění a ohřev vody se ročně vyšplhaly až na 45 000 korun.Po instalaci tepelného čerpadla s výkonem 12 kw a zabudovaným ohřevem teplé užitkové vody se podařilo ušetřit více než polovinu ročních nákladů, a to 25 000 korun. Benefitem pak byla možnost čerpat příspěvek z programu kotlíkové dotace, který se vztahuje na tepelná čerpadla v provedení ekodesign. Klíčový byl zejména výběr čerpadla s dostatečným výkonem, aby nedocházelo k výpadkům při provozu.

Možná se ptáte, zda se výměna kotle vyplatí i přesto, že z nějakého důvodu nedosáhnete na dotační příspěvek. Určitě vyplatí. Pokud zvolíte vhodný typ tepelného čerpadla o vhodném výkonu, nemůžete šlápnout vedle. Příkladem budiž instalace tepelného čerpadla voda / vzduch jako náhrada za kotel na LTO (topné oleje). I s ohřevem vody se majitelům podařilo ušetřit 2/3 z původních 60 000 Kč ročně a investice se jim tak vrátila i bez dotací.

Výhody

K hlavním výhodám patří nižší pořizovací náklady než u jiných typů tepelných čerpadel a také variabilita využití. Instalovat se dá totiž prakticky kdekoliv bez větších zásahů. Vyhnete se tak například nákladným a zdlouhavým zemním pracím a stavebnímu povolení.

  • životnost
  • záruka
Načítám…
Tepelné čerpadlo vzduch voda

4 důvody, proč s námi

Poptejte tepelné čerpadlo 12 kW včetně instalace ještě dnes


    Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

    Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky