TEPELNÉ ČERPADLO S FOTOVOLTAIKOU

Proč mít fotovoltaickou elektrárnu a tepelné čerpadlo od nás:

Díky propojení tepelného čerpadla s fotovoltaikou dosáhnete nejen energeticky soběstačné domácnosti, ale i snížení nákladů za energii až o 66 %.

Vytápění domu tepelným čerpadlem je v dnešní době nejefektivnější technologií vyrábějící tepelnou energii. Při zkombinování výhod tepelného čerpadla a fotovoltaické elektrárny získáte nejvyspělejší kombinaci zařízení pro váš dům, která je finančně i ekologicky úsporná.

Dokonalý tým, který hospodaří s energií a šetří vám peníze

Výhodou solární elektrárny je to, že díky sluneční energii dokáže ohřívat vodu a napájet většinu spotřebičů v domácnosti. Není potřeba pro běžnou domácnost pořizovat nejvýkonnější elektrárnu, jelikož prodej přebytečné energie do sítě již není v dnešní době tak výhodný. Prioritně byste se měli zaměřit na využití veškeré získané energie. V zimních měsících, z důvodu nedostatku slunečního svitu, nemusí naopak vždy fotovoltaika na výrobu potřebné energie stačit. Tento problém vyřeší propojení fotovoltaiky s tepelným čerpadlem, který se v zimních měsících postará nejen o vytápění domácnosti, ale i ohřev vody a během léta i ochlazení domácnosti.

Na výběr máte z několik druhů čerpadel. Pro klasické rodinné domy navrhujeme jako nejlepší řešení kombinaci tepelného čerpadla vzduch/voda vzhledem k jeho jednoduché instalaci, variabilitě využití a nižší pořizovací ceně oproti jiným čerpadlům. Nabízíme tepelná čerpadla značky Nibe a Mitshubishi.

Investice, která se vyplatí

Ceny za energie se neustále zvyšují. Při pořízení tepelného čerpadla vás zvyšující se ceny nemusí trápit. Díky technologii tepelného čerpadla máte možnost dosáhnout nejnižších nákladů nejen na topení, ale i ohřev vody a chlazení. Při kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaiky se vaše domácnost stane energeticky soběstačná. Už jen nahrazení vašeho současného elektrokotle za tepelné čerpadlo vám zajistí ročně velkou úsporu.

Inteligentní zařízení, které myslí za vás

Jednotlivá zařízení mezi sebou komunikují a předávají si potřebné informace o aktuální situaci. Při slunných dnech tepelné čerpadlo dokáže maximálně využít přebytky energie z fotovoltaiky. Naopak pokud se počasí změní dokáže zařízení na změnu ihned reagovat na snížení příkonu. Tepelné čerpadlo je možné nastavit tak, aby si bralo pouze přebytky energie. Díky této inteligentní technologii je čerpadlo schopné fungovat za minimální náklady.

V zimě topení v létě klimatizace

V letních měsících v České republice jsou teploty každým rokem vyšší. Na vychlazení nemovitosti v dnešní době spotřebujeme téměř stejné množství energie jako v zimě na vytápění. Díky kombinaci tepelného čerpadla a fotovoltaiky nemusíte přemýšlet o pořízení klimatizace. Systém dokáže fungovat stejně efektivně jako klimatizace, ovšem náklady na provoz jsou výrazně nižší. Zatímco v zimě produkuje fotovoltaika menší množství energie, postará o úsporu výdajů tepelné čerpadlo, které má vysoký topný faktor. Díky přebytkům solární elektřiny se v letních parných měsících stará o ochlazení interiéru i ohřev vody téměř zadarmo.

Získejte na pořízení dotaci

V rámci dotačnímu programu Nová zelená úsporám, který je zaměřen na úsporu energie v rodinných domech, máte možnost získání dotace na instalaci tepelného čerpadla a na solární a fotovoltaické systémy. O dotaci smí zažádat jak vlastník nízkoenergetické stavby, tak i starší domu.

Podoblast podpory C.3.8. je zaměřena na pořízení kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaiky. V rámci tohoto programu je možné získat zvýhodněnou dotaci na pořízení obou zařízení.

Dotace může dosáhnout až výše 155 000 Kč.

Získejte tepelné čerpadlo s fotovoltaikou ve 3 krocích!

  • Vyplňte formulář
  • Kontaktujeme vás a připravíme cenovou nabídku
  • Zaměříme vás dům a zajistíme instalaci fotovoltaiky

Loading...

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vaše osobní údaje bude zpracovávat naše mateřská společnost ČEZ Prodej a.s..
Bližší podmínky jsou uvedeny v informacích o zpracování osobních údajů.