Loading...

Dává tepelné čerpadlo smysl pro novostavbu?

Proč mít tepelné čerpadlo od nás?

Tepelné čerpadlo pro novostavbu

Tepelná čerpadla jsou vhodnou variantou pro stávající zástavbu, stejně jako pro novostavby. Chytrá řešení nabízí pro rodinné domky, vily, chaty a chalupy, ale i bytové domy nebo administrativní budovy. Vybírat lze ze čtyř variant a široké výkonnostní škály, podle potřeb stavby a možností pozemku.

Tepelné čerpadlo souží k získávání tepelné energie z vnějšího prostředí, ať už prostřednictvím zemního, vodního nebo vzdušného (cirkulačního) kolektoru. Dovede přeměnit nízko potenciální energii na teplo, které dále předává do otopné soustavy, případně výměníku na ohřev teplé užitkové vody. Díky tomu může fungovat po celý rok a zdroj tepla je takřka nekonečný. 

Plynový kotel nebo tepelné čerpadlo?

Z krátkodobého hlediska se může zdát plynový kotel jako úspornější a dostupnější řešení, není to ale tak jednoduché. Tepelná čerpadla mají sice delší návratnost investice, jejich provoz je ale značně šetrnější a to jak ekonomicky, tak ekologicky. Z dlouhodobého hlediska se tedy rozhodně vyplatí investovat do tepelného čerpadla vhodného typu a výkonu. Nejčastěji se v našem mírném klimatu instalují tepelná čerpadla vzduch / voda, která získávají tepelnou energii ze vzduchu. Pro horské podmínky a obecně pro dlouhodobě chladné lokality jsou vhodnější tepelná čerpadla země / voda, a to z důvodu, že v zemi je teplota po celý rok poměrně stabilní a teplotní rozdíl země a kolektoru je ke sbírání tepelné energie dostatečný po celý rok i v mrazivých oblastech.

Tepelné čerpadlo a domácí elektrárna

Tepelná čerpadla je možné napojit na fotovoltaické i termické panely, stejně jako na domácí baterii. Můžete si tak vytvořit vlastní chytrý energetický systém v domácnosti.

Nechte si spočítat kalkulaci pro vaší novostavbu


Rozšířená poptávka

Vaše osobní údaje bude zpracovávat naše mateřská společnost ČEZ Prodej a.s..
Bližší podmínky jsou uvedeny v informacích o zpracování osobních údajů.