TEPELNÉ ČERPADLO NAPÁJENÉ FOTOVOLTAIKOU

Proč mít tepelné čerpadlo s fotovoltaikou od nás:

Tepelné čerpadlo napájené fotovoltaikou

Tepelné čerpadlo jako takové je jeden z nejvíce úsporných způsobů vytápění domácnosti. Jedná se však o spotřebič jako každý jiný a i k jeho provozu je potřeba elektrické energie. Krokem k absolutní soběstačnosti je kombinace tepelného čerpadla a solární elektrárny, která dokáže vytvořit dostatek elektrické energie k jeho provozu. Navíc lze na celé řešení čerpat dotaci z programu Zelená úsporám.

Akumulace energie do zásobníku s teplou vodou

Tepelné čerpadlo napájené fotovoltaikou dokáže během dne ohřát teplou užitkovou vodu do akumulační nádrže na dostatečnou teplotu, abyste mohli tuto vodu využít během večera. Pokud bychom se podívali na rožložení největších spotřebičů elektrické energie v rodinném domě, obvykle je to ohřev vody pro vytápění (pokud je využívaný elektrokotel) a ohřev vody užitkové. Právě pro tyto účely vám skvěle poslouží tepelné čerpadlo napájené fotovoltaikou s akumulací do akumulační nádrže.

Získejte na pořízení dotaci

V rámci dotačnímu programu Nová zelená úsporám, který je zaměřen na úsporu energie v rodinných domech, máte možnost získání dotace na instalaci tepelného čerpadla a na solární a fotovoltaické systémy. O dotaci smí zažádat buďto vlastník nízkoenergetické stavby, tak i vlastník staršího domu.

Podoblast podpory Nová zelená úsporám, konkrétně typ C.3.8. je zaměřena na pořízení kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaiky. V rámci tohoto programu je možné získat zvýhodněnou dotaci na pořízení obou zařízení.

Výhody kombinace tepelného čerpadla s fotovoltaikou

  • Úspora nákladů za energie až  80 %
  • Energeticky soběstačná domácnost
  • V zimě topení, v létě klimatizace za minimální náklady
  • Spolehlivý a stálý výkon po celý rok
  • Možnost získání zvýhodněné dotace až 170 000 Kč v rámci programu Nová zelená úsporám
Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte tepelné čerpadlo ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.