Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Tepelné čerpadlo napájené fotovoltaikou

Tepelné čerpadlo jako takové je jeden z nejvíce úsporných způsobů vytápění domácnosti. Jedná se však o spotřebič jako každý jiný a i k jeho provozu je potřeba elektrické energie. Krokem k absolutní soběstačnosti je kombinace tepelného čerpadla a solární elektrárny, která dokáže vytvořit dostatek elektrické energie k jeho provozu. Navíc lze na celé řešení čerpat dotaci z programu Zelená úsporám.

Řešením je domácí baterie

Solární elektrárna nedokáže v našich podmínkách produkovat konstantní množství elektrické energie. Chcete-li ji využívat na maximum, musíte si pořídit také domácí baterii, která dokáže ukládat získanou energii do zásoby. Právě pomocí baterie lze napájet nejen drobné domácí spotřebiče, ale i tepelné čerpadlo.

Nová zelená úsporám instalace fotovoltaické elektrárny na svém domě

Tengeo control

Pod novou značkou Tengeo se skrývá propracovaný systém energetické soběstačnosti domácnosti ovládaný pomocí softwaru Tengeo Control. Inteligentní baterie Tengeo Energybox ukládá získanou energii z fotovoltaických panelů a redistribuuje ji mezi spotřebiče, včetně tepelného čerpadla, podle aktuální potřeby. Systém se dovede rozhodnout, kdy je třeba zvýšit teplotu interiéru, nebo kdy je vhodná doba energii ukládat.

Součástí systému je vnitřní jednotka z řady Tengeo Heat napojená na tepelné čerpadlo Mitsubishi Ecodan, baterie Energybox a chytrý systém Tengeo Control. Vnitřní jednotku lze navíc pořídit ve dvou variantách a to ve variantě Tengeo Heat DHW, která mimo jiné disponuje i zásobníkem pro ohřev teplé užitkové vody, a rozměrově úspornější vnitřní jednotkou Tengeo Heat HW, kterou lze napojit na stávající zařízení k ohřevu TUV (boiler). Obě jednotky kooperují jak s baterií Energybox, tak se solární elektrárnou, případně termickými panely. Unikátní systém umožňuje intuitivní komunikaci mezi spotřebiči a jejich dokonalé fungování a kooperaci. Ovládat jej lze i na dálku, pomocí aplikace a některého z chytrých zařízení, jako je například smartphone.

Výhody

K hlavním výhodám patří nižší pořizovací náklady než u jiných typů tepelných čerpadel a také variabilita využití. Instalovat se dá totiž prakticky kdekoliv bez větších zásahů. Vyhnete se tak například nákladným a zdlouhavým zemním pracím a stavebnímu povolení.

  • životnost
  • záruka
Loading...

4 důvody, proč s námi

Poptejte tepelné čerpadlo ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vaše osobní údaje bude zpracovávat naše sesterská společnost ČEZ Prodej a.s..
Bližší podmínky jsou uvedeny v informacích o zpracování osobních údajů.