Hlučnost tepelného čerpadla. Hluk, ze kterého by se jeden zbláznil?

Na internetu se bohužel objevilo pár článků, které pojednávají o vysoké hlučnosti tepelných čerpadel v případě blízko sousedících domů. Venkovní jednotka tepelného čerpadla vzduch / voda totiž disponuje ventilátorem, který skutečně při bedlivém poslouchání mohl být před několika lety slyšet. Nyní se však nabídka výrobců tepelných čerpadel jako Mitsubishi, LG, Nibe a další posunula na tak vysokou úroveň, že už v husté zástave při vzdálenost 5 metrů od venkovní jednotky, nemůžete nic slyšet.

Bydlíte v husté zástavbě a bojíte se, že bude tepelné čerpadlo způsobovat příliš velký hluk? Nemusíte.

Tepelná čerpadla jsou dnes již relativně tiché spotřebiče, jejichž hlučnost lze často přirovnat k tikotu nástěnných hodin. Společnost Mitsubishi nyní navíc představila tepelné čerpadlo Mitsubishi Ecodan, které je ve své kategorii nejtišší na trhu! Nové tepelné čerpadlo funguje na nejvíce prodávaném principu voda / vzduch, a i přes zabudovaný kompresor ho pracovat neuslyšíte ani vy, ani vaši sousedé. Stačí dodržet minimální vzdálenost 6 metrů od sousedního domu a vaši sousedé si ani nevšimnou, že je u vás něco nového.

Nenaruší hluk z tepelného čerpadla chod mojí domácnosti?

Odpověď zní ne. Vnitřní jednotka tepelného čerpadla se zpravidla umisťuje do technické místnosti, stejně jako jiné spotřebiče tohoto typu a jednotka vnější nemůže být skrz stěny slyšet, takže se nemusíte bát umístit vnější jednotku ani při stěně blízko obytné místnosti. Co se hlučnosti čerpadla Mitsubishi Ecodan týče, produkuje jen minimální hluk, který je naprosto neslyšitelný již na vzdálenost 6 metrů. Nemusíte se tedy obávat ani narušení sousedských vztahů. 6 metrů je dokonce ještě o 1 metr méně, než je minimální rozestupová vzdálenost mezi stěnami obytných místností dvou objektů.

To znamená, že tepelné čerpadlo lze bez obtíží umístit i v husté zástavbě, satelitních městech i malých vískách. Samotný spotřebič je pak vhodný jak pro novostavby, tak pro stávající a rekonstruované objekty. Svou energetickou náročností navíc splňuje i náročné technické parametry pro ekodesign a lze na něj čerpat dotační příspěvek od státu.

Proč právě tepelné čerpadlo Mitsubishi?

Kromě toho, že jejich novinka na principu voda / vzduch Mitsubishi Ecodan je v současnosti nejtišším tepelným čerpadlem svého typu na trhu, může společnost nabídnout mnohem víc. Jedná se totiž o stabilního výrobce tepelných čerpadel s dlouholetou tradicí, pod jehož značku přicházejí na náš trh jedny z nejkvalitnějších výrobků s dlouhodobou zárukou a dostupným servisem.

Sousedi by naopak vaši volbu vytápět tepelným čerpadlem měli vítat. Už jen dým z kotlů na dřevo je nežádoucí, nemluvě o kotli na uhlí. V některých lokalitách jsou navíc tyto smradlavé zdroje tepla nežádoucí.

2018-05-14T18:24:01+00:00