Tepelné čerpadlo a fotovoltaická elektrárna

Pořízení tepelného čerpadla je první krok k energeticky nezávislé domácnosti. Lze jej propojit nejen s otopným okruhem, ale také s ohřevem teplé užitkové vody. Jednoduše tak zajistí vše, co běžný kotel na plyn nebo tuhá paliva, za to ale levněji a s ohledem na životní prostředí. Jak ale zajistit dostatečný výkon a zásobu energie pro domácnost i v chladných dnech?

Domácí elektrárna, nebo ohřev TUV

Tepelné čerpadlo lze snadno propojit s termickými, nebo fotovoltaickými panely a posunout se zase o kus blíže k nezávislé domácnosti. Společnost Tengeo nyní přichází s propracovaným systémem, který nabízí vnitřní jednotky tepelných čerpadel Tengeo Heat se zásobníkem pro ohřev TUV i napojením na stávající boiler.

Tengeo_powerheat
Hybridní fotovoltaická elektrárna

Vnitřní jednotky Tengeo napojíte nejen na fotovoltaickou elektrárnu, ale také na akumulační nádrž pro teplou vodu, kam lze ukládat teplou vodu během dne ohřátkou z tepelného čerpadla a poté ji spotřebovat během večera. Díky chytrému řízení domácnosti ji pak mohou využívat vaše zařízení dle aktuální potřeby a samotné tepelné čerpadlo se řídí přímo vnějšími vlivy. Dokonalá synchronizace a provázanost tohoto systému činí z výrobků Tengeo ekonomicky velmi zajímavou investici. Návratnost je rychlejší a využívání získané energie efektivnější.

Domácnost na dálkové ovládání

Díky systému Tengeo můžete svou domácnost ovládat odkudkoliv. Kromě základního ovládacího panelu, který je instalován v domě, lze stáhnout aplikaci také do vašeho mobilu nebo tabletu. Snadno tak zapnete topení například před návratem z dovolené, nebo zkontrolujete vypnuté spotřebiče cestou z domu.

Tepelná čerpadla a dotace

Nejen na tepelná čerpadla, ale na celý projekt snížení energetické náročnosti lze čerpat dotační příspěvky. Investice se tak navrátí ještě rychleji.

Tengeo Powerheat