Tepelné čerpadlo a fotovoltaická elektrárna

Pořízení tepelného čerpadla je první krok k energeticky nezávislé domácnosti. Lze jej propojit nejen s otopným okruhem, ale také s ohřevem teplé užitkové vody. Jednoduše tak zajistí vše, co běžný kotel na plyn nebo tuhá paliva, za to ale levněji a s ohledem na životní prostředí. Jak ale zajistit dostatečný výkon a zásobu energie pro domácnost i v chladných dnech?

Domácí elektrárna, nebo ohřev TUV

Tepelné čerpadlo lze snadno propojit s termickými, nebo fotovoltaickými panely a posunout se zase o kus blíže k nezávislé domácnosti. Společnost Tengeo nyní přichází s propracovaným systémem, který nabízí vnitřní jednotky tepelných čerpadel Tengeo Heat se zásobníkem pro ohřev TUV i napojením na stávající boiler. Vnitřní jednotky Tengeo napojíte nejen na fotovoltaické panely, ale také na domácí baterii Energybox, kam je energie získaná z fotovoltaické elektrárny ukládána. Díky chytrému řízení domácnosti ji pak mohou využívat vaše zařízení dle aktuální potřeby a samotné tepelné čerpadlo se řídí přímo vnějšími vlivy. Jednoduše řečeno, tepelné čerpadlo vám samo zatopí, když se venku ochladí a baterie pozná, kdy čerpadlo potřebuje dodat energii, nebo zapnout fotovoltaiku. Dokonalá synchronizace a provázanost tohoto systému činí z výrobků Tengeo ekonomicky velmi zajímavou investici. Návratnost je rychlejší a využívání získané energie efektivnější.

tepelné čerpadlo Mistubishi
servisní vozidlo tepelných čerpadel

Domácnost na dálkové ovládání

Díky systému Tengeo Control můžete svou domácnost ovládat odkudkoliv. Kromě základního ovládacího panelu, který je instalován v domě, lze stáhnout aplikaci také do vašeho mobilu nebo tabletu. Snadno tak zapnete topení například před návratem z dovolené, nebo zkontrolujete vypnuté spotřebiče cestou z domu.

Tepelná čerpadla a dotace

Nejen na tepelná čerpadla, ale na celý projekt snížení energetické náročnosti lze čerpat dotační příspěvky. Investice se tak navrátí ještě rychleji.

2019-05-07T13:35:08+00:00