Tepelná čerpadla pro rodinný dům

Ekologie a tedy šetrný přístup k přírodě je dnes více než jen trendem. Na zelenou vlnu může naskočit i vaše domácnost, a to díky tepelnému čerpadlu, které je skvělým a ekologickým způsobem vytápění rodinného domu i ohřevu teplé užitkové vody. A poradí si i s bazénem nebo napojením na domácí elektrárnu! Vyplatí se tepelné čerpadlo i vám?

Tepelná čerpadla pro rodinný dům

Rodinný dům si o efektivní a zároveň hospodárné řešení vytápění přímo říká! S dotačním programem Nová Zelená úsporám teď navíc můžete celý dům renovovat a zamezit tak tepelným únikům. Tepelné čerpadlo je pak jasným řešením při hledání nového zelenějšího způsobu vytápění. Pro mluví nejen jeho nízká energetická náročnost, ale také dlouhá životnost a šetrnost vůči životnímu prostředí. Moderní tepelná čerpadla lze napojit i na chytrou domácnost nebo propojit s fotovoltaickou elektrárnou. Jděte s dobou a šetřete jako po celý rok jako to dělají desítky našich zákazníků.

Vybrat správně tepelné čerpadlo není věda. Chce to ale trošku praxe.

A tu najdete u nás! Pokud uvažujete o pořízení tepelného čerpadla do rodinného domu, obraťte se na nás a sjednejte si schůzku v jedné z kanceláří společnosti Tenaur. Probereme s vámi detaily a ukážeme vám možnosti realizace. Specializujeme se na dodávky, instalace i servis tepelných čerpadel v celé České republice. V západních Čechách jsme jedničkou na trhu a zákazníci se na nás obrací s nejen kvůli samotné realizaci, ale i žádostí o radu při podávání žádostí do dotačních programů. Naši specialisté jsou tu i pro vás.

Tepelné čerpadlo vzduch / voda má v mnoha ohledech navrh

Jako každý zájemce o koupi tepelného čerpadla jste jistě prošli mnoho článků, které se čerpadly zabývají. Největším oříškem bývá pro klienty výběr vhodného typu. Zatím co ve vyšších nadmořských výškách nemají většinou příliš na výběr, naprostá většina území je vhodná jak pro tepelné čerpadlo vzduch / voda, tak tepelné čerpadlo země / voda, případně voda / voda. Tak kde je zakopaný pes? Oba typy jsou naprosto vhodným a skvělým řešením pro rodinné domy. Dnešní zařízení na principu vzduch / voda už dovedou pracovat natolik efektivně, že je možný jejich celoroční provoz, což dříve nebylo možné (a u méně kvalitních produktů stále není). Velký rozdíl je ale v náročnosti instalace. Zatímco tepelné čerpadlo vzduch / voda je nainstalované raz dva a nezabere příliš místa, tepelné čerpadlo země / voda zabere velkou plochu vaší zahrady. Musíte totiž do země umístit kolektor a to znamená kopnout do země. I proto se naši klienti nakonec rozhodují pro tepelná čerpadla vzduch/ voda. V současné době jsou našimi jedničkami zařízení pod značkou Nibe nebo třeba tepelná čerpadla Mitsubishi.