Tepelná čerpadla v Plzeňském kraji

Specialistou na dodávku, instalaci a servis tepelných čerpadel je v Plzeňském kraji společnost Tenaur. V Plzni a okolí se nejčastěji instalují tepelná čerpadla vzduch/voda a tepelná čerpadla země/voda. Druhá zmíněná varianta vede zejména v pohraničí, tedy v horských oblastech. Najdou se ale i mimo tyto lokality s nadstandardními nároky. Podmínkou pro instalaci tepelného čerpadla země / voda je totiž potřebná dostatečná plocha pro umístění plošného kolektoru, případně možnost realizace hlubinných vrtů. Pokud není takový zásah do terénu pro majitele nemovitosti problém, volí tuto variantu i v lokalitách se stabilním klimatem.

Jakou značku tepelného čerpadla vybrat?

Tu ověřenou! Nenechte se nalákat na podezřele nízké ceny. Tenaur dodává jen kvalitní zařízení s odpovídající cenou. Vybírejte z ověřených dodavatelů a nemůžete se spálit. V současné době je velký zájem o tepelná čerpadla Nibe, ale zajímavou nabídku má i Mitsubishi. Investice do tepelného čerpadla spolkne část rodinného rozpočtu, proto je dobré jít na jistotu a nechat si poradit. Tenaur má jen v Plzeňském kraji na kontě desítky instalací tepelných čerpadel všechy dostupných typů. Díky referencím a pravidelnému servisu tak víme, jak si jednotlivá zařízení vedou a jaké podmínky potřebují ke svému bezproblémovému fungování.

Ušetřete s programem Nová zelená úsporám!

Aby se investice zbytečně neprodražila, můžete i v Plzni na tepelná čerpadla a další práce spojené se snížením energetické náročnosti budovy, požádat o dotační příspěvek z programu  Nová zelená úsporám. Jen na tepelné čerpadlo získáte i 100 000 Kč. Jak na to? Podejte si kompletní žádost! Že je to moc práce a sami se v tom nevyznáte? To se vám ani nedivíme. Chce to cvik a bystré oko. V naší firmě naštěstí máme zaškolené profesionály, kteří podávají jednu žádost za druhou a téměř vždy je pak kladně vyřízena. Pokud vás tedy tato možnost, jak si snížit náklady, láká, neváhejte se na nás obrátit a my za vás o dotace požádáme.

Příspěvek můžete žádat na tepelná čerpadla vzduch / voda i tepelná čerpadla země / voda a voda / voda. Před samotným výběrem a následnou instalací tepelného čerpadla je nutné znát tepelnou náročnost objektu. Pokud víte, že vám tepelo doslova utíká oknem nebo střechou, můžete si v rámci dotačního programu požádat i o příspěvek na výměnu oken či zateplení. Bydlet chytře a šetrně se zkrátka vyplácí!