TEPELNÁ ČERPADLA PRO BYTOVÉ DOMY

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Tepelná čerpadla pro bytové domy

Tepelná čerpadla jsou šetrným zdrojem tepelné energie a jsou proto stále oblíbenější. Většina lidí si tepelná čerpadla spojuje zejména s rodinnými domky a vilkami, tepelná čerpadla však dobře najdou své místo i ve velkých budovách jakou jsou bytové domy a administrativní budovy. 

Tepelné čerpadlo lze instalovat vlastně do jakékoliv budovy. Rozhodující je pouze vhodný výkon a typ zařízení. Pro bytové domy je logicky nutné pořídit tepelné čerpadlo o větším výkonu, než pro rodinný dům. Často se navíc volí kombinace více tepelných čerpadel najednou. Větší musí být i „plocha“, z níž je získávána nízko potenciální tepelná energie, která se dále mění v teplo. Zjednodušeně můžeme říci, že čím větší budova k vytápění, tím větší zemní kolektor, vodní plocha, nebo průtok vzduchu, potřebujeme. Vzhledem k podmínkám, v jakých se bytové domy obvykle nachází, je nejčastěji instalovaným typem tepelného čerpadla tepelné čerpadlo vzduch / voda.

Proč je pro bytové domy vhodné právě tepelné čerpadlo vzduch / voda?

Tepelné čerpadlo vzduch / voda lze zařadit jako nejčastěji instalovaný typ tepelného čerpadla. Tuto nejoblíbenější variantu si nechávají instalovat majitele všech typů nemovitostí. Vyhrává svou jednoduchostí, rychlostí instalace, nízkou cenou i vysokou mírou variability. Lze využít více jednotek za sebou a oproti tepelnému čerpadlu země / voda nepotřebujete dělat žádné vrty do zahrady bytového domu či ji rozkopávat. Oproti tepelnému čerpadlu voda / voda zase nepotřebujete nákladný projekt a několika vrtů na vodu. Konečná varianta tepelného čerpadla je však samozřejmě vždy zcela na vás.

Každému poptávajícímu vytvoříme kalkulaci tepelného čerpada na míru.

Nechcete si spočítat, kolik ušetříte na vašem bytovém domě

Ohřev teplé užitkové vody pro celý dům

I v bytových domech je možné užívat tepelná čerpadla k ohřevu TUV, opět je na to ale třeba myslet dopředu a zvolit více tepelných čerpadel za sebou, která utáhnou všechny tepelné obvody včetně ohřevu vody. Stejně jako v rodinných domech lze čerpadla řídit na dálku pomocí mobilní aplikace a napojit je na „chytrý“ domovní systém, pokud je v domě instalovaný.

Tepelné čerpadlo není jen pro novostavby

Využití tepelných čerpadel v bytovém domě má velký potenciál návratnosti a investice se obvykle vrátí rychleji, než v malém domě. Provoz je také vzhledem k provozu bytového domu velmi hospodárnýa navíc pomáhá zmírnit dopady na životní prostředí. Není pravda, že jej lze instalovat pouze v novostavbách. Instalace se provádí i ve starších bytových domech, obvykle společně s dalšími úspornými opatřeními, jako je výměna oken nebo zateplení střechy či fasády.

Pro majitele bytových domů je navíc lákavou možností čerpání dotačního příspěvku Zelená úsporam.

Výhody

K hlavním výhodám patří nižší pořizovací náklady než u jiných typů tepelných čerpadel a také variabilita využití. Instalovat se dá totiž prakticky kdekoliv bez větších zásahů. Vyhnete se tak například nákladným a zdlouhavým zemním pracím a stavebnímu povolení.

  • životnost
  • záruka
Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte tepelné čerpadlo ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.