TARIF PRO TEPELNÉ ČERPADLO

Slyšeli jste již o distribuční sazbě D57d od ČEZU?

Distribuční sazba D57d patří k nejvýhodnějším sazbám nejen pro majitele tepelných čerpadel. Jedná se o dvoutarifní sazbu, což znamená, že můžete odebírat elektřinu v nízkém i vysokém tarifu. Nemusíte se ovšem obávat, že bude nízký tarif obtížné zastihnout během krátké noční doby. Naopak. Poměr mezi nízkou a vysokou sazbou je velice výhodný, jelikož vysoký tarif trvá pouze 4 hodiny a po zbytek dne odebíráte elektřinu mnohem levněji.

Snížení účtů za elektřinu už nemusíte řešit neustálým omezováním a šetřením. Možná pouze nemáte nastavenou vhodnou sazbu pro vaši domácnost. Spotřeba elektrické energie se postupem času v domácnosti mění dle toho, jak využíváme či dokupujeme nové elektrické spotřebiče. To platí i pro změnu vytápění a pořízení tepelného čerpadla. I přes to, že samotné tepelné čerpadlo již zajišťuje vysoké úspory, máte možnost účet za elektřinu snížit o něco víc díky změně stávající distribuční sazby.

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Tarif zajišťuje 20 hodin levnější elektřiny během dne

V průběhu nízkého tarifu automatiky spínají spotřebiče, které jsou náročné na elektrický odběr, jako je například pračka, myčka, elektrický bojler či tepelné čerpadlo. O přepínání spotřebičů mezi nízkým a vysokým tarifem se nemusíte starat, jelikož je zajištěno automaticky hromadným dálkovým ovládáním. Díky tomu se mohou vaše účty za energie výrazně snížit.

Jedinou komplikací je ovšem to, že vysoký tarif může být rozdělen do několika časových úseků v průběhu dne. To může být problém, pokud budete chtít spustit energeticky náročnější spotřebiče během dne. Je také nezbytné sledovat u vašeho distributora, ve kterém čase vysoký tarif právě běží. Časové úseky s vyšší sazbou se totiž mohou operativně měnit.

Jaké jsou podmínky pro získání sazby D57d?

Zda máte možnost využít zvýhodněnou sazbu D57d závisí na více faktorech. Jedním z nich je vytápěcí systém vašeho domu. Na sazbu D57d mají nárok domácnosti, které vlastní hybridní nebo přímotopný elektrický spotřebič na vytápění. Do těchto spotřebičů spadá i tepelné čerpadlo, který pro svůj provoz potřebuje napájení elektrickou energii.

Tepelné čerpadlo vzduch voda

Zajímá vás cena tepelného čerpadla?

Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


    Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

    Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky