Švédské tepelné čerpadlo vzduch / voda 

Tepelná čerpadla nejsou spotřebiče, které nemůžete měnit co pár let. Proto je nutné vybrat kvalitní zařízení s dlouhou životností. Švédská značka Nibe přináší ověřenou kvalitu už padesát let. Švédské tepelné čerpadlo vzduch / voda se navíc pyšní životností, která při pravidelné údržbě dosáhne daleko za deset let záruky. Podmínkou dobrého fungování a dlouhé životnosti je ale odborná instalace, kterou takto složité zařízení nutně vyžaduje. Tenaur se stal absolutní jedničkou na trhu s tepelnými čerpadly právě díky svému profesionálnímu přístupu a letitým zkušenostem s instalací tepelných čerpadel, mimo jiné, pod značkou Nibe.

kvalitní tepelné čerpadlo Nibe

Švédské tepelné čerpadlo vzduch / voda

Tepelná čerpadla fungující na principu vzduch / voda jsou u nás na vrcholu žebříčku oblíbenosti. V našem českém mírném počasí totiž dobře a stabilně fungují téměř po celý rok a v případě mírné nemrazivé zimy dokonce celý rok. Okolo tepelných čerpadel vzduch / voda panuje řada mýtů. Například ten, že nejsou schopna vytopit celý objekt nebo že fungují pouze v létě. Není tomu tak. Tepelná čerpadla vzduch / voda o správně nadimenzovaném výkonu nejen že pohodlně vyhřejí celý dům, ale ještě vám poslouží jako zařízení pro ohřev teplé vody na mytí i do bazénu. A samozřejmě platí, že čím kvalitnější zařízení máte, tím lepší je jeho provoz. Švédské tepelné čerpadlo Nibe slibuje plynulý a stabilní výkon až do -20 až -25 stupňů Celsia, což je pro naše podmínky naprosto dostačující a zařízení zvládne i většinu zimního období.

Instalace tepelného čerpadla a příslušenství

Nibe vyrábí svá tepelná čerpadla vzduch / voda v několika výkonnostních variantách, z nichž vám samozřejmě pomůžeme vybrat tu vhodnou. Zařízení se skládá z vnější a vnitřní jednotky, které by v ideálním případě měly být umístěny přes stěnu, nebo alespoň co nejblíže k sobě.  K tepelnému čerpadlu lze také instalovat akumulační nádrž Nibe nebo ho třeba napojit na fotovoltaiku. Kromě profesionální instalace našim klientům poskytujeme i záruční servis a naprostá většina z nich u nás zůstává i po záruce a využívá našeho pozáručního servisu.