Tepelné čerpadlo země/voda2018-03-27T14:01:03+00:00
Loading...

Poptejte tepelné čerpadlo země / voda

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Nainstalováno přes 1000 čerpadel

Záruka 5 let na montáž i čerpadlo

21 let zkušeností

Především v chladnějších oblastech dosáhneme lepší návratnosti u tepelného čerpadla země/voda. To díky stabilním teplotám v zemině spotřebuje za rok o 1/3 méně elektrické energie. Princip jeho fungování přitom zůstává stále stejný. Tepelné čerpadlo odebírá z vnějšího prostředí, v našem případě ze země nebo z vody (studniční, povrchová), tepelnou energii, kterou pomocí nosiče (vody) ohřívá např. interiér.

Tepelné čerpadlo země/voda s plošným kolektorem

Výhodou tohoto systému je dlouhá životnost a stabilita. Zemní kolektor odebírá tepelnou energii naakumulovanou v zemi ze slunečního záření; jedná se tak o stabilní a nevyčerpatelný zdroj. Komplikací může být nevhodná (kamenitá, skalnatá) půda a malá rozloha. Pro efektivní výkon je třeba pozemek o rozloze alespoň trojnásobku vytápěné plochy.

Tepelné čerpadlo země/voda s vrtem

V případě, že nedisponujete dostatečně velkým pozemkem, je tu možnost vertikálního kolektoru – vrtu. U novostaveb jej lze dokonce umísit i pod půdorys domu. Hloubkový kolektor je vhodný i do velmi chladných lokalit a málo poddajného terénu. Vyšší náročnost realizace s sebou ovšem nese také o něco vyšší cenu a je také třeba zařídit stavební povolení na provádění vrtů. Dlouhá životnost a stabilita výkonu je ovšem neměnná.

Reference klientů

„V srpnu proběhlo dodání a montáž tepelného čerpadla a solárů na RD. Práce byla odvedena rychle a profesionálně. Celé firmě TENAUR patří velké DÍK za skvěle odvedenou práci.“

Petra Kučerová

Chtěla bych tímto poděkovat montážnímu týmu firmy Tenaur za perfektní montáž tepelného čerpadla Zubadan 11,2 kW a ohřevu TUV v našem rodinném domě ve Hvožďanech. Už bych neměnila za jiný druh vytápění. Čisté, bez práce, ovládání přes internet, velmi nízká spotřeba energie, stále teplá voda, prostě jedním slovem super.

Alena Weinfurterová

Již od prosince provozujeme tepelné čerpadlo dodané Vaší firmou. Protože jsme s instalací spokojeni, rozhodl jsem se Vám ještě poděkovat tímto způsobem. U Vaší instalace jsme dosáhli nejlepšího výsledku poměru výkonu a ceny. Vámi dodané tepelné čerpadlo je nejkomfortnější ze všech nabídek – zejména si užíváme připojení k internetu. Když můj 80 letý otec čerpadlo omylem vypnul, tak jste mu na dálku poradili, co udělal špatně.

p. Petrák

„Topím v rodinném domě již dva roky tepelným čerpadlem od společnosti Tenaur. Jsem s jejími službami velmi spokojen. Přesně dodrželi termín realizace, nabídkovou cenu, prostě vše, na čem jsme se dohodli. Mohu jen doporučit.“

Martin Syrovátka

4 důvody, proč s námi

Záruka 5 let

3 montážní týmy

Servis na vyžádání

21 let zkušeností

Poptejte tepelné čerpadlo země voda ještě dnes


Rozšířená poptávka