Tepelné čerpadlo země/voda 2018-01-19T14:00:43+00:00
Loading...

Poptejte tepelné čerpadlo země / voda

Potřebujete poradit

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Nainstalováno přes 1000 čerpadel

Záruka 5 let na montáž i čerpadlo

21 let zkušeností

Především v chladnějších oblastech dosáhneme lepší návratnosti u tepelného čerpadla země/voda. To díky stabilním teplotám v zemině spotřebuje za rok o 1/3 méně elektrické energie. Princip jeho fungování přitom zůstává stále stejný. Tepelné čerpadlo odebírá z vnějšího prostředí, v našem případě ze země nebo z vody (studniční, povrchová), tepelnou energii, kterou pomocí nosiče (vody) ohřívá např. interiér.

Tepelné čerpadlo země/voda s plošným kolektorem

Výhodou tohoto systému je dlouhá životnost a stabilita. Zemní kolektor odebírá tepelnou energii naakumulovanou v zemi ze slunečního záření; jedná se tak o stabilní a nevyčerpatelný zdroj. Komplikací může být nevhodná (kamenitá, skalnatá) půda a malá rozloha. Pro efektivní výkon je třeba pozemek o rozloze alespoň trojnásobku vytápěné plochy.

Tepelné čerpadlo země/voda s vrtem

V případě, že nedisponujete dostatečně velkým pozemkem, je tu možnost vertikálního kolektoru – vrtu. U novostaveb jej lze dokonce umísit i pod půdorys domu. Hloubkový kolektor je vhodný i do velmi chladných lokalit a málo poddajného terénu. Vyšší náročnost realizace s sebou ovšem nese také o něco vyšší cenu a je také třeba zařídit stavební povolení na provádění vrtů. Dlouhá životnost a stabilita výkonu je ovšem neměnná.

4 důvody, proč s námi

Záruka 5 let

3 montážní týmy

Servis na vyžádání

21 let zkušeností

Poptejte tepelné čerpadlo země voda ještě dnes

Vaše jméno*

Váš e-mail*

Váš telefon

Váš vzkaz

Rozšířená poptávka