POPTEJTE TEPELNÉ ČERPADLO ZEMĚ/VODA

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Především v chladnějších oblastech dosáhneme lepší návratnosti u tepelného čerpadla země/voda. To díky stabilním teplotám v zemině spotřebuje za rok o 1/3 méně elektrické energie. Princip jeho fungování přitom zůstává stále stejný. Tepelné čerpadlo odebírá z vnějšího prostředí, v našem případě ze země nebo z vody (studniční, povrchová), tepelnou energii, kterou pomocí nosiče (vody) ohřívá např. interiér.

Tepelné čerpadlo země/voda s plošným kolektorem

Výhodou tohoto systému je dlouhá životnosta stabilita. Zemní kolektor odebírá tepelnou energii naakumulovanou v zemi ze slunečního záření; jedná se tak o stabilní a nevyčerpatelný zdroj. Komplikací může být nevhodná (kamenitá, skalnatá) půda a malá rozloha. Pro efektivní výkon je třeba pozemek o rozloze alespoň trojnásobku vytápěné plochy.

Tepelné čerpadlo země/voda s vrtem

V případě, že nedisponujete dostatečně velkým pozemkem, je tu možnost vertikálního kolektoru – vrtu. U novostaveb jej lze dokonce umísit i pod půdorys domu. Hloubkový kolektor je vhodný i do velmi chladných lokalit a málo poddajného terénu. Vyšší náročnost realizace s sebou ovšem nese také o něco vyšší cenu a je také třeba zařídit stavební povolení na provádění vrtů. Dlouhá životnost a stabilita výkonu je ovšem neměnná.

Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte tepelné čerpadlo země voda ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.