Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Princip tepelného čerpadla vzduch/vzduch se nijak neliší od ostatních tepelných čerpadel. Jeho využití však může být mírně odlišné, a to zejména protože tepelná energie získaná z vnějšího vzduchu je pří předávána vzduchu vnitřnímu.Jedna vnitřní jednotka je tak schopna vytopit pouze jeden otevřený prostor nebo několik menších neodizolovaných místností. Pro vytopení celého objektu je třeba umístit do každé místnosti vlastní vnitřní jednotku, což nemusí být vždy žádoucím ani hospodárným řešením.

Pro byty je však tento systém optimální a plně funkční. Vzduch/vzduch je také vyhledávaným řešením u administrativních budov a hotelů, ale i rekreačních chat nebo chalup a menších novostaveb.I když je tepelné čerpadlo nutné doplnit o záložní zdroj energie, dokáže uspořit nemalé náklady. Jeho instalace se vyplatí zvláště pak u novostaveb s malou ztrátovostí. Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch se používá také pro klimatizaci prostoru a nemá daleko k rekuperačním systémům. Je třeba si jen vybrat vhodnou variantu.

Design vnitřních jednotek

Protože se jedná o zásah do interiéru, jsou vnitřní jednotky zpravidla decentní a nenaruší prostor více než obyčejné topení. Vyrábějí se dokonce i takové jednotky, které se umisťují na místo radiátoru. Nemusíte se tak obávat, že se vám z útulného interiéru stane kosmická stanice.

Výhody

Nespornou výhodou tohoto systému jsou jeho nízké pořizovací náklady a také variabilita využití. Jak bylo již zmíněno, kromě ohřevu vnitřního vzduchu funguje tepelné čerpadlo také jako klimatizace, která navíc zbavuje vzduch nepříjemných pachů a alergenů. K dalším plusům patří jeho rozměry a možnost umístění v interiéru, tak aby nepřekážel užívání ani estetickému dojmu.

Loading...

4 důvody, proč s námi

Poptejte tepelné čerpadlo vzduch vzduch ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vaše osobní údaje bude zpracovávat naše sesterská společnost ČEZ Prodej a.s..
Bližší podmínky jsou uvedeny v informacích o zpracování osobních údajů.