Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Přesto, že je tepelné čerpadlo voda – voda velmi výkonné řešení získávání tepelné energie, není tato varianta příliš žádaná. Důvodem jsou zejména specifické podmínky, které instalace tohoto systému vyžaduje a které se vyskytují opravdu jen zřídka. Tepelná energie se získává z vnějších vodních zdrojů. Teoreticky k tomuto účelu může sloužit rybník/vodní nádrž nebo vodní tok, ale nejste-li přímo majitelem této vodní plochy, je jejich využití příliš komplikované.

Co se ostatních požadavků na tepelná čerpadla týče, je tepelné čerpadlo voda/voda standartně vybaveným a funkčním modelem. Samotná jednotka pak není nijak prostorově náročná a samotná instalace probíhá relativně rychle a bez větších zásahů.

Téměř bez výjimky se proto využívá systému dvou studen (zdrojová a zasakovací). Zdrojová studna ovšem musí mít dostatečnou vydatnost pramene úměrně k velikosti objektu. To je třeba pečlivě ověřit příslušným průzkumem. Podzemní zdroj vody si po celý rok udržuje poměrně stabilní teplotu, to z něj dělá kvalitní zdroj tepelné energie. Výkon tepelného čerpadla pak závisí na konkrétní teplotě, kdy nejlepší je samozřejmě v lokalitách s geotermální aktivitou.  V těchto oblastech je podzemní voda nadprůměrně teplá až horká.

Loading...

4 důvody, proč s námi

Poptejte tepelné čerpadlo voda voda ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vaše osobní údaje bude zpracovávat naše sesterská společnost ČEZ Prodej a.s..
Bližší podmínky jsou uvedeny v informacích o zpracování osobních údajů.