Poptejte tepelné čerpadlo
vzduch/voda

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Společnost Tenaur, člen skupiny ČEZ je největším specialistou na instalaci tepelných čerpadel v České republice. Máme již za sebou tisíce úspěšných projektů a neustále nám na kontě přibývají další. Jak je to možné? Tepelná čerpadla jsou stále oblíbenější a oblíbenější a komu jinému svěřit jejich dodání, instalaci a servis, než specialistům v oboru!

Tepelná čerpadla jsou nejen velmi hospodárná a investice do nich mají zpravidla vysokou a stabilní návratnost. Jsou to také šetrná a ekologická zařízení, která pomáhají snižovat uhlíkovou stopu vaší domácnosti či provozu. Díky tomu se také řada modelů honosí označením ekodesign a na jejich instalaci tak mohou být čerpány dotace z dotačních programů (Kotlíkové dotace, Zelená úsporám). Tepelná čerpadla se hodí jak do novostaveb, tak stávajících objektů. Uplatní se téměř všude – od kanceláří, po technické provozy a samozřejmě, nejčastěji, domácnosti. Zajímavá je také nabídka příslušenství tepelných čerpadel. Snadno je lze totiž napojit na domácí fotovoltaickou elektrárnu, domácí baterii či externí zásobník pro ohřev teplé užitkové vody. Jedná se o moderní, flexibilní a plně funkční zařízení, která rozhodně nejsou jen doménou nízkoenergetických staveb.

Tepelná čerpadla vzduch / voda jsou nejprodávanější tepelná čerpadla vůbec. Čím je to dáno? Jedná se o vysoce výkonná a flexibilní zařízení, která dobře fungují i v mírném podnebném pásu. Příznivá je také jejich cena, která zvyšuje návratnost investice. Řada instalací se zaplatí do 6 let! Tepelná čerpadla vzduch / voda získávají tepelnou energii z rozdílů teplot venkovního vzduchu a teploty vnitřní kapaliny, která slouží jako vodič tepla. Provoz nemusí být omezen ani v zimních měsících, je však dobré mít záložní zdroj, ať už se rozhodnete pro elektrokotel, nebo třeba krb či kamna.
Více o tepelných čerpadlech vzduch / voda.

Tepelným čerpadlům typu země / voda náleží v žebříčku prodejnosti hned druhé místo. Skvěle totiž fungují i v horských oblastech a jsou tedy ideálním řešením pro české pohraničí. Jejich provoz navíc není omezen ročním obdobím, protože získávají tepelnou energii ze země v nezámrzné hloubce, jejíž vlastnosti se v průběhu roku příliš nemění. Tepelné čerpadlo země / voda má však velké nároky na prostor. Je možné položit zemní kolektor, ale u stávajících staveb to již často nejde. Proto čím dál častěji padá volba na kolektor vertikální, který se do země zapouští pomocí vrtů. Nároky na prostor se tak minimalizují.
Více o tepelných čerpadlech země / voda.

Velmi podobné je potom tepelné čerpadlo voda / voda, které získává tepelnou energii z rozdílů teplot vodního zdroje a speciální kapaliny v kolektoru. Vyznačuje se vysokým výkonem a stabilitou provozu, a však jeho instalace není příliš obvyklá. Je k ní totiž třeba dostatečně vydatný vodní zdroj, který ne každý má a legislativa užívání vodních zdrojů, které nejsou vaše, je velmi složitá a proces zbytečně nákladný. Pokud tedy nevlastníte rybník, můžete kolektor uložit do hlubinných studní. Fungování je ale zcela závislé na vydatnosti zdroje.
Více o tepelných čerpadlech voda / voda.

Tepelná čerpadla se hodí i do bytů nebo jako vedlejší zdroj například k vytápění podkroví. Pro takový účel je ideální tepelné čerpadlo vzduch / vzduch, které je schopné obsloužit jen jeden propojený prostor. Je proto velmi oblíbené hoteliery a vlastníky bytových jednotek, kteří hledají nezávislý zdroj tepla. Své místo však najde také v kancelářích, ať už v běžné budově, nebo třeba v buňkovišti. Jedná se o zařízení velmi podobné ventilačním tepelným čerpadlům.
Více o tepelných čerpadlech vzduch / vzduch.

Tenaur si zakládá na práci s ověřenými produkty. Jen taková zařízení může s klidným srdcem nabízet našim zákazníkům. Vyhýbáme se neprověřeným značkám a levným tepelným čerpadlům z asijského trhu, která ani zdaleka nedosahují takové kvality a životnosti, jako naše ověřené značky.

Společnost LG přivedla na trh produktovou řadu tepelných čerpadel LG Therma, která se velmi rychle na trhu ujala. Jedná se o teplená čerpadla na principu vzduch / voda. Výrobce slibuje 75 % pokrytí spotřeby energie. Provoz je tedy možný po celý rok a je velmi hospodárný. K zařízení je možné připojit jednotku pro ohřev teplé užitkové vody, klimatizaci i záložní zdroj energie.
Více o tepelných čerpadlech LG Therma.

Další prověřenou značkou je Mitsubishi electric, která se specializuje na tepelná čerpadla vzduch / voda. Jedná se o jednoho z nejrozšířenějších dodavatelů, který nabízí opravdu kvalitní produkty, které se mohou pyšnit plynulým a stabilním provozem po celý rok. Tepelná čerpadla by měla zvládnout bez problému fungovat až do -28 stupňů Celsia!
Více o tepelných čerpadlech Mitsubishi electric.

Největší českou společností, která se na tepelná čerpadla specializuje již přes 20 let, je společnost PZP. Dodává tepelná čerpadla typu vzduch / voda, voda / voda a země / voda, tedy čerpadla ideální pro naše tuzemské podmínky. Jejich produkty nesou označení ekodesign a nabízejí lety prověřenou českou kvalitu.
Více o tepelných čerpadlech PZP.

Nibe je na našem trhu již stálicí. Jedná se o vysoce kvalitní švýcarskou značku tepelných čerpadel. V jejich nabídce najdete jak nejoblíbenější typy země / voda a vzduch / voda, tak ventilační tepelná čerpadla, která jsou velmi podobná tepelných čerpadlům vzduch / vzduch. Ve všech případech jde o spolehlivé produkty, na které nedá český trh dopustit.
Více o tepelných čerpadlech Nibe.

Načítám…
Tepelné čerpadlo vzduch voda

4 důvody, proč s námi

Poptejte tepelné čerpadlo ještě dnes


    Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

    Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky