Solární panely na výrobu elektřiny

Proč mít solární panely od nás:

Solární elektrárny u nás získávají stále větší oblibu. Hlavním důvodem je fakt, že solární energie nabízí velké finanční úspory na provoz domácnosti a zároveň vyšší energetickou soběstačnost. Pokud také uvažujete o pořízení vlastní elektrárny, přečtěte si, které solární panely jsou pro váš dům ty pravé. Nejvyúživanějším typem u nás jsou monokrystalické panely, o které mají naši zákazníci největší zájem. Naše společnost se specializuje převážně na tento druh panelů, jelikož nabízí kromě mnohých výhod i největší účinost.

Jaké známe druhy solárních panelů?

Vysvětlíme si nejdříve rozdíl mezi solárními panely a solárními kolektory. Solární panely na výrobu elektřiny (známé také jako fotovoltaické panely) dokážou ze slunečního záření vyrobit elektrickou energii, která je dodávána do celé rozvodné sítě domu. Často dochází k záměně se solárními kolektory, které slouží výlučně pro ohřev užitkové vody.

Monokrystalické panely

Monokrystalické panely jsou nejčastěji využívaným typem solárních panelů u nás. Panely jsou složeny z monokrystalických článků, které jsou větší než 10 cm a tvoří stejnoměrnou plochu. Vyznačují se tmavě hnědou až černou barvou. Monokrystalické články mají nejvyšší účinnost ze všech druhů, uvádí se kolem 15-18 % při ideálních podmínkách. Pokud má vaše střecha správnou orientaci ke slunci a vhodný sklon, monokrystalické panely vám zajistí nejefektivnější výkon.

Polykrystalické panely

Druhým nejčastěji využívaným typem jsou polykrystalické panely, jejichž účinnost je o něco nižší (12-14 %). Jsou složeny z většího množství polykrystalických článků, které tvoří nerovnoměrnou plochu. Výroba polykrystalických panelů je méně náročná, což se projevuje na nižší ceně. V současné době díky technologickým pokrokům je ovšem cenový rozdíl minimální. Polykrystalické panely mají sice nižší účinnost, ale rovnoměrnější výkon a dokážou zachytit více rozptýlené světlo. Proto jsou vhodnou volbou na střechy, které nejsou přímo orientované ke slunci.

Amorfní panely

Amorfní panely (tenkostěnné) jsou tvořeny tenkou křemíkovou vrstvou, která je umístěna na tvrdý podklad. Tento typ panelů vyžaduje větší plochu na umístění, a jejich účinnost se uvádí okolo 7-9 %. Amorfní panely jsou ovšem více citlivé na rozptýlené sluneční záření, a díky tomu jsou schopné vyrábět energii i při nižší intenzitě svitu. Jejich výhodou je nízká hmotnost a flexibilní instalace. Vhodné jsou na střechy, které nemohou být příliš zatěžovány a nabízí velkou plochu k instalaci.

Účinnost, výkon, výhody

  Monokrystalické panely Polykrystalické panely Amorfní panely
Účinnost 15-18 % 12-14 % 7-9 %
Podmínky pro optimální výkon Vhodná orientace ke slunci a správný sklon Vhodné pro střechy, které nemají ideální orientaci ke slunci Citlivě reagují na rozptýlené světlo, potřeba větší plochy
Výhody Nejúčinnější, zabírají malou plochu Stabilnější výkon během dne

Dokážou zachytit světlo z ostřejších úhlů,

Nízká hmotnost a flexibilní instalace

Naše společnost Tenaur nejčastěji využívá monokrystalické panely, které nabízejí největší účinnost. Pokud si nejste jisti, zda tento typ panelů je pro vaši střechu ten pravý, poptejte se u našich odborníků, kteří vám s výběrem vhodného typu rádi poradí.

Nejefektivnější kombinace solární elektrárny s tepelným čerpadlem

  • Tepelné čerpadlo přemění 1 kWh solární energie na 3 kWh tepelné energie = účinnost 300 %
  • Úspora za energie až 80 %
  • Zvýhodněná dotace Nová zelená úsporám
  • Bezúdržbový a komfortní systém
  • Ekologicky šetrné zařízení
  • V zimě topení, v létě klimatizace

Tepelná čerpadla představují komfortní a efektivní systém vytápění vaší domácnosti, jehož obliba v posledních letech neustále stoupá. Pokud uvažujete o výměně stávajícího topného systému na tuhá paliva, je tepelné čerpadlo tou správnou volbou. Jedná se o bezúdržbové řešení, které nevyžaduje téměř žádnou pozornost a zároveň zajišťuje stabilní výkon po celý rok. Pro svůj provoz ovšem potřebuje elektrickou energii, kterou může zajistit vaše solární elektrárna. Díky 1 kWh solární energie dokáže tepelné čerpadlo vyprodukovat 3 kWh topné či chladící energie

Solární panely mohou napájet nejen elektrické spotřebiče, ale zároveň pohánět tepelné čerpadlo a postarat se o ohřev užitkové vody.  Ohřev užitkové vody a vytápění domácnosti představují energeticky nejnáročnější způsoby využití elektrické energie. Z toho důvodu je propojení solární elektrárny a tepelného čerpadla nejúspornější řešení. Kombinace těchto zařízení výrazně přispívá ke snížení energetické náročnosti domu, a navíc vám dokáže ušetřit až 80 % nákladů na provoz domácnosti. Tepelné čerpadlo dokáže nejen produkovat topnou energii, ale díky zpětnému chodu se dokáže postarat i o chlazení vaší domácnosti. V létě tak můžete tepelné čerpadlo využít jako klimatizaci a zároveň na ohřev užitkové vody.

Propojení solární elektrárny s jakýmkoliv typem tepelného čerpadla

Zajišťujeme dodání kompletního řešení kombinace fotovoltaiky s tepelným čerpadlem. Solární elektrárnu lze propojit s téměř každým typem tepelného čerpadla. Z naší nabídky je nejoblíbenějším druhem tepelné čerpadlo vzduch-voda, které se nejlepším poměrem cena/přínos a nenáročnou instalací. V případě, že se váš dům nachází v oblasti s výraznými teplotními výkyvy, nebo v horských oblastech nad 600 m.n.m., je vhodnější variantou tepelného čerpadlo země-voda, u kterého je zapotřebí provést hlubinný vrt či instalace zemního kolektoru. V našem portfoliu naleznete i méně využívaná zařízení jako jsou tepelná čerpadla vzduch-vzduch či voda-voda.

Získejte tepelné čerpadlo s fotovoltaikou ve 3 krocích!

  • Vyplňte formulář
  • Kontaktujeme vás a připravíme cenovou nabídku
  • Zaměříme vás dům a zajistíme instalaci fotovoltaiky

Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.