Solární panely na střechu

Proč mít solární panely od nás:

Díky technologickému pokroku se solární panely stávají dostupné téměř pro každou domácnost. Uvažujete také nad investicí do vlastní solární elektrárny? Přečtěte si, jaké výhody a využití nabízí solární panely.

Proč se pořízení solárních panelů vyplatí?

Jednou z největších výhod, které solární panely nabízí, jsou velké roční úspory za energie. Při optimálně navrženém solárním systému můžete dosáhnout úspor až 65 %. Díky tomu se výrazně zvýší vaše energetická soběstačnost a nezávislost na dodavatelích energie. Po letech technologického vývoje solární panely mají nejlepší technické vlastnosti a zároveň i dlouhou životnost až 20 let. Navíc, sluneční záření je nevyčerpatelný zdroj energie, který máme k dispozici v neomezeném množství zdarma. Výroba solární energie je ekologicky šetrná a přispějete tak životnímu prostředí. 

 • Vysoké finanční úspory – až 65 %
 • Vyšší energetická soběstačnost
 • Dlouholetá životnost solárních panelů
 • Rychlá finanční návratnost již od 6-7 let
 • Snížení investice díky státní dotaci
 • Ekologicky šetrná výroba energie
  Monokrystalické panely Polykrystalické panely Amorfní panely
Účinnost 15-18 % 12-14 % 7-9 %
Kde je vhodné využití? Na střechy, které mají vhodnou orientaci ke slunci a správný sklon. Vhodné pro střechy, které nemají ideální orientaci ke slunci a nabízejí větší plochu. Vhodné pro střechy s velkou plochou, které nemají vysokou nosnost.
Výhody Nejvýkonnější. Zabírají ze všech druhů nejmenší plochu. Stabilnější výkon během dne, zachycují světlo z různých úhlů. Citlivěji reagují na rozptýlené světlo, nízká hmotnost.

S investicí vám pomůže státní dotace

Ministerstvo financí podporuje snížená energetické náročnosti českých domácností, a proto nabízí možnost získání státní dotace na instalace fotovoltaických a termických systémů. Při využití programu Nová zelená úsporám máte možnost snížit své počáteční náklady až o polovinu. Kromě snížení investice vám dotace zajistí zkrácení finanční návratnosti již od  6-7 let. K urychlení návratnosti investice do solárních panelů navíc může pomoci akumulace energie do zásobníku s vodou pomocí tepelného čerpadla. 

Státní dotaci můžete využít jak na pořízení solárních panelů, tak i tepelného čerpadla. Při pořízení kombinace těchto zařízení je nabízena zvýhodněná výše dotace. Kolik můžete v rámci programu Nová zelená úsporám získat?

 • 35 000-170 000 Kč na solární panely
 • 25 000-100 000 Kč na tepelná čerpadla
 • Při zkombinování s kotlíkovou dotací je možné získat bonus až 20 000 Kč.
 • V Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji je dotace navíc zvýhodněna o 10 %

Proč propojit solární panely s tepelným čerpadlem?

Tepelné čerpadlo představuje nejmodernější technologii vytápění pro váš dům. Jedná se o komfortní řešení, které je bezúdržbové a nevyžaduje skoro žádnou vaši pozornost. Solární panely se postarají o výrobu energie, kterou zužitkuje tepelné čerpadlo s nejvyšší možnou efektivností. Tepelné čerpadlo totiž dokáže přeměnit 1 kWp solární energie na 3 kWp tepelné energie. Máte tedy 2 kWp solární energie k dispozici zdarma.

Vytápění domu a ohřev užitkové vody jsou nejvíce náročné na spotřebu energie. Právě proto je propojení tepelných čerpadel se solárními panely nejúspornější varianta. Zajistíte tak využití solární energie nejen pro svícení a napájení spotřebičů, ale také pro vytápění domu. Pokud během dne vzniknou přebytky nevyužité energie, tepelné čerpadlo dokáže akumulovat zbytky do zásobníku s vodou. Uložená energie pak v podobě teplé vody počká na vaše pozdější využití. Tímto zabráníte energetickým ztrátám a využijete obě zařízení nejefektivnějším způsobem. Tepelné čerpadlo nemusíte využívat pouze v zimě na vytápění, díky zpětnému chodu zvládne i vychladit váš interiér, což se bude nejvíce hodit v parných létech. Díky vlastní solární energii a tepelnému čerpadlu tak budete mít klimatizaci téměř zadarmo. 

Výhody propojení solárních panelů s tepelným čerpadlem:

 • Finanční úspora až 80 %
 • Vyšší energetická nezávislost
 • Možnost akumulace energie do zásobníku s vodou
 • V zimě vytápění, v létě klimatizace
 • Bezúdržbový a komfortní systém
 • Možnost využití zvýhodněné dotace
Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


  Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

  Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky