Solární panely na ohřev vody

Proč mít solární panely od nás:

Věděli jste, že ohřev vody je spolu s vytápěním domácnosti nejnáročnější způsob spotřeby elektrické energie? Pořiďte si na vaši střechu solární panely, které můžete využít jak na ohřev vody, tak i na napájení spotřebičů v celém domě. Díky solárním panelům se vám výrazně sníží náklady za elektřinu a zároveň zvýší energetická soběstačnost vaší domácnost

Proč si pořídit solární panely?

Hlavní výhodou solárních panelů je vysoká finanční úspora za energie, která může činit až 65 % ročních nákladů. Při vhodně navrženém řešení se solární panely během slunných dnů postarají o většinu potřeby eletrické energie. V případě vyšší potřeby systém automaticky přepne na odběr elektřiny ze sítě, tudíž nedojde k žádnému omezení chodu vaší domácnosti. Na solární panely máte zároveň možnost získat státní dotaci, díky které se vám může vrátit až 50 % vynaložených nákladů.

Získejte dotaci na solární panely ve výši 35 000 – 170 000 Kč

Státní dotaci můžete, kromě jiného, využít instalaci solárních termických a fotovoltaických systémů pro váš rodinný dům. Program Nová zelená úsporám se vztahuje jak na novostavby, tak i starší zástavby sloužící k trvalému pobytu. O dotaci mohou zažádat majitelé či spolumajitelé domů do 31. prosince 2020. Výše dotace záleží na výkonu a využití solární elektrárny. Díky dotaci se finanční návratnost může zkrátit až na 6-7 let. Pokud se nevíte s žádostí o dotaci rady, obraťte se na nás. Naši odborníci z Tenauru pro vás rádi připraví veškerou dokumentaci a žádost o státní dotaci vyřídí.

 • V rámci programu lze získat 35 000 – 170 000 Kč.
 • Výše dotace může pokrýt až 50 % uznatelných nákladů.
 • Při zkombinování s kotlíkovou dotací je možné získat bonus až 20 000 Kč.
 • V Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji je dotace navíc zvýhodněna o 10 %.

Propojení solárního systému s tepelným čerpadlem

Pro nejefektivnější provoz solární elektrárny je potřeba využít vlastní energii co nejvíce způsoby. Pokud jste dosud ohřívali užitkovou vodu pomocí elektřiny, je mnohem efektivnější varianta přesměrovat přebytky solární energie prostřednictvím tepelného čerpadla do zásobníku s vodou. Tak zpotřebujete veškerou vyprodukovanou energii s minimálními energetickými ztrátami.  Po ohřevu užitkové vody je vytápění domácnosti druhým nejnáročnějším způsobem spotřeby elektrické energie. Na pomoc pak jdou tepelná čerpadla, která jsou v současné době nejmodernější technologií pro vytápění domácností. Pro svůj provoz potřebuje elektrickou energii, která může být dodávána prostřednictvím solární elektrárny. Tepelné čerpadlo nabízí účinnost až 300 %, jelikož 1 kWh solární energie dokáže přeměnit na 3 kWh tepelné energie. Zkombinováním tepelného čerpadla se solární elektrárny dosáhnete nejvyšších úspor za energie a energetické soběstačnosti domu. Na pořízení kombinace těchto zařízení je nabízena zvýhodněná státní dotace ve výši až 155 000 Kč.

Proč pořídit solární elektrárnu s tepelným čerpadlem?

 • Finanční úspora za energie až 80 %.
 • Vyšší energetická soběstačnost.
 • Využití zvýhodněné státní dotace.
 • Komfortní a bezúdržbový systém.
 • Automatický provoz, který nepotřebuje vaši pozornost.
 • Přispění k lepšímu životnímu prostředí.

Získejte tepelné čerpadlo s fotovoltaikou ve 3 krocích!

 • Vyplňte formulář
 • Kontaktujeme vás a připravíme cenovou nabídku
 • Zaměříme vás dům a zajistíme instalaci fotovoltaiky

Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.