Solární panel

Proč mít solární panely od nás:

Pořiďte si solární panely na vaši střechu a ušetřete ročně až 65 % ročních nákladů za energie. Navíc zvýšíte energetickou soběstačnost vaší domácnosti a ulehčíte životnímu prostředí.

Fotovoltaická elektrárna

Proč si pořídit solární panely?

 • Vysoké úspory za elektřinu
 • Vyšší energetická soběstačnost
 • Státní dotace až 170 000 Kč
 • Rychlá návratnost investice již od 6-7 let
 • Dlouholetá životnost solárních panelů
 • Šetrné řešení k životnímu prostředí

Který druh solárního panelu je pro váš dům nejvhodnější?

Záleží na umístění vašeho domu a možnostech vaší střechy. Každý druh solárního panelu má jiné podmínky pro optimální výkon, požadavky na prostor a nosnost vaší střechy. Důležitou roli hraje i lokalita, ve které se váš dům nachází. Intenzita a doba slunečního záření je odlišná v závislosti na nadmořské výšce a dalších lokálních podmínkách. Příkladem může být míra výskytu smogu. 

Srovnání fotovoltaických panelů

Druh panelů Monokrystalické Polykrystalické Amorfní
Účinnost 15-18 % 12-14 % 7-9 %
Kde je vhodné využití? Na střechy, které mají vhodnou orientaci ke slunci a správný sklon. Vhodné pro střechy, které nemají ideální orientaci ke slunci a nabízejí větší plochu. Vhodné pro střechy s velkou plochou, které nemají vysokou nosnost.
Výhody Nejvýkonnější. Zabírají ze všech druhů nejmenší plochu. Stabilnější výkon během dne, zachycují světlo z různých úhlů. Citlivěji reagují na rozptýlené světlo, nízká hmotnost.

Monokrystalické panely jsou nejvyužívanějším druhem u nás. Nabízejí nejlepší poměr cena/výkon ze všech druhů solárních panelů. Při optimálních podmínkách zaručují nejvyšší účinnost a mají nejnižší nároky na prostor na vaší střeše. Rozběh solární elektrárny s monokrystalickými panely může trvat dýl, ovšem následně dodávají energii efektivněji.

V případě, že vaše střecha nemá nejvhodnější orientaci ke slunci, bude pro vás možná vhodnější varianta zvolit polykrystalické panely. Ty sice nabízejí nižší účinnost než panely monokrystalické, ale díky své složitější struktuře jsou schopny zachytit záření z ostřejších úhlů, tudíž nevyžadují orientaci na jih. 

Amorfní panely jsou využívané nejméně. Důvodem je nízká účinnost a velký nárok na plochu pro umístění panelů. Na druhou stranu jsou amorfní panely schopny vyrábět energii i při nízké intenzitě svitu a mají nejnižší hmotnost.

Jaká je návratnost investice do solárních panelů?

Finanční návratnost se odvíjí od několika faktorů. Jedním z nich je výše ceny za elektřinu z distribuční sítě, kterou byste bez solárních panelů nadále platili. Dále záleží na spotřebě energie ve vaší domácnosti a efektivnosti využití solárních panelů. Samozřejmě se návratnost odvíjí i od velikosti solární elektrárny a počtu solárních panelů. Obecně lze předpokládat návratnost investice do 15 let, ovšem s využitím státní dotace je možné zkrátit tuto dobu až na polovinu. To znamená, že se reálně již za 6-7 let vaše investice zcela splatí a vy už budete nadále jen šetřit. V dnešní době mají solární panely životnost až 30 let, tudíž si nemusíte dělat starosti, zda se pořízení vlastní solární elektrárny vyplatí.

Hybridní fotovoltaická elektrárna

Dotace na solární panely vám s investicí pomůže

Pokud přemýšlíte o pořízení solární elektrárny již delší dobu, je nejlepší doba na její pořízení. Do konce roku 2021 je možné požádat o státní dotaci Nová zelená úsporám na pořízení termických a fotovoltaických systémů pro rodinný dům. Máte možnost získat zpět až 50 % vynaložených nákladů, což je lákavá nabídka. Na dotaci máte nárok v případě, že jste vlastníkem nebo spoluvlastníkem rodinného domu, který je určený k trvalému bydlení. Výše dotace se odvíjí od velikosti a využití solárního systému. V některých případech máte i možnost získání dotačního bonusu.

 • Výše dotace 35 000-170 000 Kč
 • 20 000 Kč bonus při zkombinováním s kotlíkovou dotací
 • 10% zvýhodnění pro Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj

Rádi vám s vyřízením dotace pomůžeme. Postaráme se o zaměření vašeho domu a o veškerou dokumentaci. Při vyřízení žádostí pro naše klienty máme velmi vysokou úspěšnost.

Solární energie pro tepelné čerpadlo

V případě, že přemýšlíte, jakým dalším způsobem snížit energetickou náročnost vaší domácnosti a dosáhnout nejvyšších úspor za elektřinu, je pravý čas začít přemýšlet o tepelném čerpadlu. Tepelné čerpadlo je zařízení, které se úsporně stará jak o vytápění, tak i chlazení vaší domácnosti. Ke svému provozu tepelné čerpadlo potřebuje elektrickou energii, která může být dodávána prostřednictvím solárních panelů. Tepelné čerpadlo je schopné využít solární energii s nejvyšší možnou efektivitou a postará se i o přebytky energie, které akumuluje do nádrže s užitkovou vodu. Pokud nejste schopny spotřebovat okamžitě veškerou vyrobenou energii, můžete si jí uskladnit v podobě teplé vody na pozdější využití

Výhody propojení solárních panelů s tepelným čerpadlem

 • Energetická úspora až 80 %
 • Nejefektivnější využití solární energie
 • Bezúdržbový systém
 • Zvýhodněná výše státní dotace
Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


  Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

  Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky