Solární elektrárna na klíč

Proč mít solární elektrárnu od nás:

Chtěli byste snížit náklady za elektřinu, být více energeticky soběstační a zároveň ulehčit životnímu prostředí? Pořiďte si vlastní solární elektrárnu na klíč. V rámci programu Nová zelená úsporám můžete získat při žádosti do konce roku 2021 zpět až 50 % vynaložených nákladů. Svěřte se do rukou dlouholetých profesionálů v oboru, kteří vám odborně poradí, připraví návrh řešení na míru a postarají se o žádost o státní dotaci. Instalace provádíme po celé České republice.

Zajistíme:

 • Návrh velikosti a výkonu solární elektrárny pro pokrytí energetické potřeby vašeho domu
 • Zajištění projektové dokumentace, energetický posudek, zpracování žádosti pro připojení k distribuční síti 
 • Vypracování žádosti o státní dotaci
 • Montáž solární elektrárny po celé ČR

Jaké jsou podmínky státní dotace?

Program Nová zelená úsporám je zaměřen na podporu snížení energetické náročnosti českých domácností. Podoblast podpory C.3 je zaměřena na pořízení a instalaci termických a fotovoltaických systémů. 

 • Žádost o dotaci může podat majitel rodinného domu, ať se jedná o fyzickou nebo právnickou osobu.
 • Dotace se vztahuje se na novostavby, nízkoenergetické domy, ale i starší zástavby.
 • Program se zaměřuje na rodinné domy, které slouží k trvalému bydlení. 
 • Na rodinný dům lze uplatnit pouze jednu žádost, která však může obsahovat kombinaci více oblastí podpory (například fotovoltaika s tepelným čerpadlem).

Jaká je výše dotace?

Výše dotace se odvíjí od velikosti a výkonu elektrárny, ale také od typu solárního systému. Záleží, zda máte zájem o solární systém pouze pro ohřev vody, či chcete zakomponovat také vytápění, výrobu elektřiny a možnost akumulace energie.

 • V rámci programu lze získat 35 000 – 150 000 Kč.
 • Výše dotace může pokrýt až 50 % uznatelných nákladů.
 • Při zkombinování s kotlíkovou dotací je možné získat bonus až 20 000 Kč.
 • V Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji je dotace navíc zvýhodněna o 10 %

Výše dotace dle typu solárního systému

Podoblast podpory Typ systému Výše dotace
C.3.1. Ohřev užitkové vody 35 000 Kč
C.3.2. Příprava teplé vody a vytápění 50 000 Kč
C.3.3. Příprava vody s přímým ohřevem 35 000 Kč
C.3.4. Výkon od 1,7 do 3 kWp, bez baterie 55 000 Kč
C.3.5. Výkon od 1,7 do 3 kWp, s baterií 70 000 Kč
C.3.6. Výkon od 3 do 4 kWp, s baterií 100 000 Kč
C.3.7. Výkon od 4 do 10 kWp, s baterií 150.000 Kč
C.3.8 Kombinace systému vytápění a příprava užitkové vody s tepelným čerpadlem 150 000 Kč

Proč se prodej přebytků energie nevyplatí?

S prodejem přebytků energie do distribuční sítě je spojeno mnoho regulačních a legislativních opatření. Pro prodej energie do sítě je potřeba povolení od energetického regulačního úřadu a získání licence. Navíc v současné době je výkupní cena za kWp několikanásobně nižší než před lety, tudíž dodávání přebytků do sítě není nejvýhodnější variantou.

Jak nejefektivněji využít solární elektrárnu?

Pokud se chcete vyhnout zbytečné byrokracii a využít vaši solární elektrárnu co nejefektivněji, měli byste využít veškerou vyrobenou energii pro vlastní spotřebu.  Pro nejrychlejší návratnost investice se vyplatí spotřebovat co nejvíce vlastní energie a minimálně nakupovat z distribuční sítě. Mnoho domácností řeší problém, že solární elektrárna produkuje nejvíce energie během dne, zatímco nejvyšší spotřeba elektřiny je večer. V případě, že na ohřev vody využíváte elektřinu, je nejvhodnější varianta přesměrovat pomocí tepelného čerpadla přebytky energie do zásobníku s vodou. Díky tomu využijete většinu vyprodukované energie a zabráníte energetickým ztrátám. Během dne vaše elektrárna může vyrábět energii, která je v případě nízké spotřeby elektrické energie v domácnosti, směřována do tepelného čerpadla, které tuto elektrickou energii spotřebuje na ohřev vody, kterou následně uloží v akumulační nádrži pro pozdější spotřebu.

Propojení solární elektrárny s tepelným čerpadlem

V případě propojení solární elektrárny s tepelným čerpadlem můžete elektrárnu využít kromě napájení spotřebičů a ohřevu vody také na vytápění domácnosti.  Tepelná čerpadla jsou komfortní vytápěcí zařízení, které nabízí velkou ekonomickou i ekologickou úsporu. Kombinace tepelného čerpadla se solárním elektrárnou je nejmodernější systém pro vaši domácnost, díky kterému ušetříte až 80 % nákladů za energie.

Zařízení se perfektně doplňují v průběhu celého roku. Tepelné čerpadlo ke svému provozu potřebuje elektrickou energii, která může být poskytnuta vaší solární elektrárnou. Díky zpětnému chodu se tepelné čerpadlo může postarat nejen o vytápění vaší domácnosti, ale i o chlazení. V letních měsících tedy můžete využít klimatizaci, jejíž provoz bude téměř zadarmo. Navíc na kombinaci zařízení solární elektrárny s tepelným čerpadlem můžete získat zvýhodněnou státní dotaci až 155 000 Kč.

Výhody propojení solární elektrárny s tepelným čerpadlem

 • Úspora nákladů za energie až 80 %
 • Energeticky soběstačná domácnost
 • V zimě topení, v létě klimatizace
 • Možnost získání zvýhodněné dotace

Získejte tepelné čerpadlo s fotovoltaikou ve 3 krocích!

 • Vyplňte formulář
 • Kontaktujeme vás a připravíme cenovou nabídku
 • Zaměříme vás dům a zajistíme instalaci fotovoltaiky

Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.