SHRNUTÍ ROKU 2020: HITEM SE STÁVÁ KOMBINACE TEPELNÉHO ČERPADLA A FOTOVOLTAIKY.

Navzdory koronavirové pandemii, která nás v minulém roce zasáhla, je zájem o solární elektrárny a tepelná čerpadla stále větší. Počet instalací jednotlivých systémů se výrazně zvýšil. V minulém roce jsme instalovali 660 fotovoltaických elektráren a 514 tepelných čerpadel. Největší zájem ovšem byl o kombinaci tepelného čerpadla a fotovoltaiky. V letošním roce se připravuje na další výrazný nárůst realizovaných instalací.

Zajímá vás cena kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaiky?

Kombinace fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla řízená společným softwarem se stává nejoblíbenější variantou u našich zákazníků. Inteligentní řídící systém TENGEO dokáže ovládat různé spotřebiče v domácnosti a chytré technologie jako elektrické žaluzie, osvětlení či vyhřívání bazénu. Aplikace skutečně může řídit celou domácnost jako chytrý dům. Dokáže pracovat s předpovědí počasí a dle ní automaticky snižovat energetickou náročnost. Funguje to prakticky tak, že během nočních hodin systém porovnává aktuální venkovní teploty s denní předpovědí. V případě, že je efektivnější vytápět později, TENGEO nechá místnost vychladnout na nastavenou teplotu, kterou majitelé prakticky nezaznamenají. Tím se výrazně sníží objem spotřebované elektřiny.

Tengeo_powerheat
Tepelné čerpadlo vzduch voda

Kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla se vyplatí

Zkombinováním fotovoltaického systému a tepelného čerpadla pomocí chytrého řídící systému výrazně zvyšuje efektivitu. Domácí elektrárna se postará o výrobu elektřiny a řídící jednotka ji pošle tam, kde je zrovna energie nejvíce potřebná. Elektřina se využije buď pro tepelné čerpadlo, pro napájení spotřebičů nebo pro ohřev užitkové vody. Celkem si v loňském roce kombinaci fotovoltaiky a tepelného čerpadla pořídilo 120 zákazníků.

Zajímavosti pro vás:

  • Fotovoltaické panely mají životnost až 30 let. Poskytujeme záruku 25 let na 80 % výkonu panelů, 15 let na samotné panely, 7 let na střídač a 5 let záruku na práci.
  • Skupina ČEZ garantuje získání dotace z Nové zelené úsporám.
  • Tenaur projekt střešní fotovoltaické elektrárny s akumulací nebo tepelného čerpadla připravuje pro zákazníky na klíč a je schopen zajistit i financování, včetně vyřízení žádosti o dotaci.
Fotovoltaická elektrárna
Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte kombinaci tepelného čerpadla a fotovoltaiky ještě dnes


    Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

    Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky