Prodej solárních panelů

Proč mít solární panely od nás:

Uvažujete nad koupí solárních panelů? Stále přemýšlíte, zda se vám investice vyplatí? Neváhejte. Díky solárním panelům dosáhnete vysokých finančních úspor za energie, zvýšíte energetickou soběstačnost vaší domácnosti a zároveň přispějete životnímu prostředí. Navíc máte aktuálně možnost využít státní dotace, díky které se vám vrátí až polovina vynaložených nákladů!

Využijte státní dotaci na pořízení solárních panelů

Pokud se rozmýšlíte, zda se vám investice do solárních panelů vyplatí, může vám pomoci v rozhodování státní dotační program Nová zelená úsporám. Jako majitel či spolumajitel rodinného domu můžete požádat o státní dotaci na solární panely a získat zpět až polovinu vynaložených nákladů. Dotace se vztahuje jak na novostavby, tak starší zástavby. Podmínkou je, že objekt musí sloužit k trvalému bydlení. Díky státní dotaci se finanční návratnost vaší investice zkrátí na 6-7 let.

Jakou výši dotace mohu získat?

Výše dotace se odvíjí od výkonu solární elektrárny a způsobu využití. Podrobné podmínky uvádí podoblast C.3, která je zaměřena na instalaci solárních termických a fotovoltaických systémů.

 •  Získat lze 35 000-170 000 Kč
 •  Možnost získání bonusu v kombinaci s kotlíkovou dotací 20 000 Kč
 •  Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj má navíc zvýhodnění 10 %

Žádost lze podat do 31. prosince 2021. V případě, že si s žádostí nevíte rady, obraťte se na nás. Zajistíme pro vás veškerou potřebnou dokumentaci a žádost vyřídíme.

Jak nejlépe využít solární panely?

Solární panely v dnešní době mohou být ve vaší domácnosti využity v mnoha ohledech. Podle počtu variant využití se zvyšují jak vaše úspory za energie, tak i  finanční návratnost vaší investice. Solární systém můžete využít na osvícení domu, napájení spotřebičů i  na ohřev užitkové vody či vytápění domu. Pokud máte vhodně navržený solární systém, pokryje většinu energetické potřeby vaší domácnosti.

Jak vybalancovat rozdíl mezi výrobou a spotřebou energie?

Mnoho domácností se potýká se stejným problémem. Nejvyšší výkon solární panely poskytují během poledne, kdy je sluneční záření nejsilnější. Spotřeba energie je však nejvyšší až v odpoledních či večerních hodinách, kdy se členové domácnosti vrací domů a využívají elektrické spotřebiče. Jak tedy vybalancovat rozdíl mezi výrobou a spotřebou solární energie? Jednou z nejvýhodnějších variant se nabízí propojení solárních panelů s tepelným čerpadlem.

Propojení solární elektrárny s tepelným čerpadlem

Technologie tepelných čerpadel je jedna z nejmodernějších a nejefektivnějších technologií na trhu. Tepelné čerpadlo zajistí vytápění, chlazení i ohřev užitkové vody pro celou vaši domácnost. Ke svému provozu potřebuje napájení elektrickou energií, která mu může být poskytnuta prostřednictvím solární elektrárny. Solární energie je díky tepelnému čerpadlu zužitkována s nejvyšší efektivností až 300 %. Tepelné čerpadlo totiž dokáže přeměnit 1 kWp solární energie na 3 kWp tepelné energie. Díky nejmodernější kombinaci solární elektrárny a tepelného čerpadla tak dosáhnete až 80 % úspor energie.

Navíc tepelné čerpadlo pomůže s vybalancováním rozdílů mezi výrobou a spotřebou tím, že zužitkuje zbytky solární energie na ohřev užitkové vody. Přebytky energie jsou pomocí tepelného čerpadla přesměrovány do zásobníku s vodou. Vyrobená energie je tak uložena v podobě teplé vody v zásobníku na pozdější potřebu. Díky tomu dojde k využití většiny vyrobené energie s téměř nulovými energetickými ztrátami.

Získejte solární panely s tepelným čerpadlem ve 3 krocích!

 • Vyplňte formulář
 • Kontaktujeme vás a připravíme cenovou nabídku
 • Zaměříme vás dům a zajistíme instalaci fotovoltaiky

Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


  Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

  Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky