Ostrovní systém pro rodinný dům

Proč mít solární elektrárnu od nás:

Solární elektrárna s ostrovním systémem je užitečné řešení do objektů, které se nacházejí na odlehlém místě, kde není k dispozici elektrická přípojka. V ostrovním domě může být fotovoltaická elektrárna jediným zdrojem elektřiny, a dokáže se postarat o značnou část energetické potřeby. Jedná se o spolehlivý systém, který vám nabízí mnoho výhod. V případě, že máte k dispozici připojení na distribuční síť, nejedná se o ostrovní systém, ale hybridní.

 Absolutní odpojení od sítě má své úskalí

 • Potřeba záložního zdroje
 • Náročnější údržba
 • Omezení spotřeby elektřiny

Ostrovní elektrárna může vyžadovat více pozornosti a častější údržbu než klasická solární elektrárna. S ostrovním systémem vás motivuje začít chovat více úsporněji. Při naprosté energetické soběstačnosti je nezbytné přizpůsobit svůj životní styl a chod domácnosti na to, že máte pouze omezený přísun energie. 

V případě, že elektrickou přípojku máte k dispozici, je lepší varianta váš dům úplně neodpojovat od distribuční sítě. V tomto případě máte totiž velkou výhodu a můžete využít kompromisu mezi klasickou elektrárnou a ostrovním systémem. Hybridní fotovoltaická elektrárna nabízí většinu výhod jako ostrovní systém s tím rozdílem, že v případě nouze máte vždy možnost odběru energie z distribuční sítě. Nemusíte mít obavy ve dnech, kdy je málo slunečního svitu o nedostatek energie na pokrytí veškeré potřeby domu. Vaše domácnost může fungovat bez jakéhokoliv omezení po celý rok. V praxi provoz elektrárny vypadá tak, že pro chod domácnosti je spotřebována veškerá vyrobená elektřina, a z distribuční sítě je odebíráno pouze množství, které je v danou chvíli potřeba.

Jaké jsou výhody fotovoltaické elektrárny?

 • Nižší náklady za energie, díky výrazné úspoře.
 • Vyšší energetická soběstačnost.
 • Využití 100 % vyrobené energie.
 • Snížení počáteční investice díky státní dotaci.
 • Možnost akumulace přebytečné energie do zásobníku.
 • Ekologicky šetrný systém.

Využijte státní dotaci na hybridí fotovoltaickou elektrárnu

Program Nová zelená úsporám nabízí majitelům a spolumajitelům rodinných domů podporu pro snížení energetické náročnosti jejich domácnosti. V rámci podoblasti C.3, která je zaměřena na instalaci fotovoltaických systémů, lze získat dotaci ve výši 35 000 – 170 000 Kč. Záleží jak na velikosti elektrárny, tak jejím výkonu a způsobu využití.

 • Dotace vám pomůže zkrátit finanční návratnost na 6-7 let
 • Získat lze až 50% vynaložených nákladů
 • Zkombinováním s kotlikovou dotací bonus 20 000 Kč

Dotace lze využít i na pořízení kombinace fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla. Na tuto kombinaci nejmoderjnějších systémů nabízí stát zvýhodněnou dotaci. Získat lze až 155 000 Kč.

Jak využít fotovoltaickou elektrárnu pro váš dům co nejefektivněji?

Při pořízení fotovoltaické elektrárny, by váš primární cíl mě být využít veškerou vyrobenou energii. Je tedy potřeba najít co nejvíce uplatnění solární energie ve vaší domácnosti, a zároveň smysluplně využít i jejich přebytků.

Věděli jste, že můžete ušetřit až 80 % nákladů za energie díky propojení fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem? Tepelné čerpadlo je nejoptimálnější řešením vytápění vaší domácnosti, které pro svůj provoz potřebuje elektrickou energii. Při propojení těchto dvou zařízení získáte nejmodernější kombinaci pro váš dům, která je ekonomicky i ekologicky úsporná.

Nejvýhodnější variantou využití přebytků elektrické energie je na výrobu tepla. Solární energii je efektivní využít pro vytápění vašeho domu a především na ohřev teplé užitkové vody. V nejideálnějším případě by systém měl pokrýt většinu energetické potřeby vašeho domu, a přebytky ukládat do zásobníku na přípravu teplé vody, nebo do podlahového topení. Tepelné čerpadlo může být využito i v letních měsících na ohřev vody v bazénu nebo vychlazení objektu. Tepelné čerpadlo dokáže nejen využívat zbytkové teplo z venkovního vzduchu na vytápění objektu, ale umí i zpětný chod, což znamená odebírat teplo z domu a vyvádět ho ven. V zimě máte tedy zajištěno vytápění domácnosti a během léta klimatizaci, na jejíž provoz, díky vlastní elektřině, vynaložíte minimální náklady.

Získejte tepelné čerpadlo s fotovoltaikou ve 3 krocích!

 • Vyplňte formulář
 • Kontaktujeme vás a připravíme cenovou nabídku
 • Zaměříme vás dům a zajistíme instalaci fotovoltaiky

Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.