Ohřívač vody s tepelným čerpadlem

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Už vás štvou vysoké účty za elektřinu? V případě, že stále využíváte na ohřev užitkové vody elektrický bojler, je nejvyšší čas začít přemýšlet o pořízení tepelného čerpadla. Ušetříte nejen za ohřev vody, ale i v zimě za topení a v létě za klimatizaci. Díky tepelnému čerpadlu tak můžete ušetřit až 70 % vašich ročních nákladů za energie.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla?

 • Ekonomická úspora až 70 %
 • Bezúdržbový a komfortní systém
 • Rychlá finanční návratnost
 • Vysoký a stálý výkon v průběhu celého roku
 • Možnost ohřevu užitkové vody
 • Dlouhá životnost
 • Ekologicky šetrné řešení
Tepelné čerpadlo vzduch voda
Tepelné čerpadlo vzduch voda

Moderní technologie pro váš dům

Tepelné čerpadlo představuje jednu z nejmodernějších technologií, která zajišťuje efektivní využití elektrické energie pro vytápění vašeho domu a ohřev užitkové vody. Tepelné čerpadlo zajistí vysoké finanční úspory díky tomu, že pro svůj provoz spotřebuje jen třetinu elektrické energie než například elektrokotel či přímotop.  Z jedné kWh elektrické energie dokáže tepelné čerpadlo vyprodukovat až 3 kWh tepelné energie, tudíž máte k dispozici 2 kWh energie k dispozici zcela zdarma. 

Pokud jste dosud na vytápění využívali klasická kamna na pevná paliva, bude pro vás tepelné čerpadlo osvobozením od namáhavé práce. Tepelné čerpadlo nevyžaduje častou údržbu a vaši pozornost, proto se jedná o vhodnou přípravu na důchod. Nemusíte se ani obávat hluku tepelného čerpadla, jelikož v dnešní době jsou moderní venkovní jednotky hlasité stejně jako tikot nástěnných hodin.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda

Systém vzduch/voda funguje na principu odebírání tepla z okolního vzduchu venkovní jednotky, které je převáděno na vyšší teplotní hladinu a následně dodáváno do vašeho domu. Princip tepelného čerpadla vzduch/voda se dá přirovnat například k chladničce, pouze v obráceném směru. Systém vzduch/voda se nejlépe hodí do mírných oblastí, kde nedochází k extrémním mrazům pod -15 °C. Při velmi nízkých teplotách totiž může být mírně ovlivněn výkon tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda je nejčastější volbou našich zákazníků z mnoha důvodů. Jedním z hlavních je příznivá pořizovací cena, která je nejnižší ze všech druhů čerpadel. Kromě dostupnosti je velkou výhodou jednoduchá instalace a vysoká variabilita využití. Tepelné čerpadlo vzduch/voda lze umístit prakticky kdekoliv bez nutnosti jakýchkoliv stavebních prací. V mírných oblastech dokáže tepelné čerpadlo zajistit stabilní a spolehlivý výkon po celý rok.

Fotovoltaická elektrárna

Napájení tepelného čerpadla fotovoltaikou

V případě, že chcete ještě zvýšit vaše úspory za energie a posílit svou energetickou soběstačnost, nabízíme možnost propojení tepelného čerpadla se solární elektrárnou. Tato kombinace zařízení spolu perfektně spolupracují po celý rok. V zimě se tepelné čerpadlo postará o vytápění domu a horkou užitkovou vodu, v létě máte navíc možnost klimatizace či ohřev vody v bazénu. To vše téměř zadarmo, jelikož bude tepelné čerpadlo poháněno vlastní solární energií.

Efektivní ukládání přebytků do akumulační nádrže

Možná se ptáte, jak vybalancovat rozdíl mezi výrobou s potřebou energie v průběhu dne. Fotovoltaická elektrárna vyrábí nejvíce energie kolem poledne, zatímco energetická spotřeba je nejvyšší večer, když je většina členů domácnosti doma. S tím si inteligentní zařízení lehce poradí, jelikož v průběhu dne mohou být přebytky energie ukládány do zásobníku s vodou, kde budou uloženy v podobě teplé vody na pozdější využití. Díky tomu se vyhnete energetickým ztrátám a nejefektivnějšímu využití obou zařízení. 

Výhody propojení tepelného čerpadla se solární elektrárnou

 • Snížení nákladů na provoz domu až o 80 %
 • Topení i ohřev užitkové vody s minimálními náklady
 • Vyšší energetická soběstačnost
 • Zvýhodněná výše státní dotace
 • Šetrné k životnímu prostředí

Fotovoltaická elektrárna
Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


  Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

  Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky