Nejlepší tepelná čerpadla vzduch-voda

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Nejvíce poptávaným druhem tepelného čerpadla na českém trhu je systém vzduch-voda. Za velice příznivou cenu dokáže svým majitelům nabídnout mnohé výhody, díky čemuž můžeme mluvit o nejvýhodnějším poměru cena/výkon. Tepelné čerpadlo vzduch-voda je nejen cenově dostupné, ale zároveň nabízí vysoký výkon a dlouhou životnost. Tepelné čerpadlo vzduch-voda vám zajistí úsporné vytápění vaší domácnosti za minimální náklady. Ušetříte nejen finanční prostředky, ale i životnímu prostředí.

Výhody tepelného čerpadla vzduch-voda

 • Finanční úspory za elektřinu až 65 %
 • Rychlá návratnost investice
 • Stabilní a spolehlivý výkon po celý rok
 • Možnost využití státní dotace
 • Tiché a bezúdržbové řešení
 • Využití obnovitelného zdroje energie

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je nejvhodnější do mírných oblastí do 600 m.n.m., kde nedochází k výrazným teplotním výkyvům. Jelikož systém vzduch-voda funguje na principu odebírání tepla z okolního vzduchu, odvíjí se výkon tepelného čerpadla od venkovní teploty. Při extrémních mrazech tak může docházet k nižšímu výkonu. Tepelná čerpadla značky Nibe a Mitsubishi ovšem zaručují dostatečný výkon i do -15 stupňů Celsia, ke kterým v mírných oblastech dochází pouze výjimečně.

Vysoké úspory za energie

Pokud už vás nebaví stále platit vysoké účty za elektřinu, je pořízení tepelného čerpadla vzduch-voda nejlepší volbou. Systém dokáže využít elektrickou energii s nejvyšší možnou efektivitou, jelikož tepelné čerpadlo vzduch-voda z 1kWp elektrické energie je schopné vyrobit až 3 kWp tepelné energie. Díky tepelnému čerpadlu můžete očekávat úsporu až 65 %.

Stálá a vysoká návratnost investice

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou tepelná čerpadla vzduch-voda nejoblíbenějším druhem je jejich nízká cena v porovnání s ostatními druhy tepelných čerpadel. Právě díky příznivé pořizovací ceně má investice do tohoto tepelného čerpadla vzduch-voda vysokou návratnost, která se může pohybovat kolem 8 % ročně. Navíc při využití státní dotace Nová zelená úsporám se cena zařízení může výrazně snížit, díky zpětnému vrácení části pořizovacích nákladů. 

Napájení tepelného čerpadla fotovoltaikou

Ještě vyšších finančních úspor můžete dosáhnout propojením tepelného čerpadla s fotovoltaickou elektrárnou. Díky využití vlastní solární energie můžete ušetřit až 80 % nákladů za elektřinu. Vlastní fotovoltaika se postará o napájení celého domu včetně tepelného čerpadla, které má na starosti topení a ohřev užitkové vody. V případě, že dojde k přebytkům energie, dojde k jejich uložení do zásobníku s vodou, kterou lze využít na pozdější potřebu.

Získejte tepelné čerpadlo ve 3 krocích!

 • Vyplňte formulář
 • Kontaktujeme vás a připravíme cenovou nabídku
 • Zaměříme vás dům a zajistíme instalaci fotovoltaiky

Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


  Rozšířená poptávka

  Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.