Nejlepší tepelná čerpadla vzduch-voda

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou nejpoptávanějším systémem u nás. Za velice příznivou cenu dokáže svým majitelům nabídnout mnohé výhody. Tepelné čerpadlo vzduch/voda je nejen cenově dostupné, ale zároveň nabízí vysoký výkon a dlouhou životnost. Tento druh tepelného čerpadla vám zajistí úsporné vytápění vaší domácnosti za minimální náklady. Ušetříte nejen finanční prostředky, ale i životnímu prostředí.

Výhody tepelného čerpadla vzduch/voda

 • Finanční úspory za elektřinu až 70 %
 • Rychlá návratnost investice
 • Stabilní a spolehlivý výkon po celý rok
 • Možnost využití státní dotace
 • Tiché a bezúdržbové řešení
 • Využití obnovitelného zdroje energie

Tepelné čerpadlo vzduch/voda je nejvhodnější do mírných oblastí do 600 m. n. m., kde nedochází k výrazným teplotním výkyvům. Jelikož systém vzduch/voda funguje na principu odebírání tepla z okolního vzduchu, odvíjí se výkon tepelného čerpadla od venkovní teploty. Při extrémních mrazech tak může docházet k nižšímu výkonu. Tepelná čerpadla značky Nibe a Mitsubishi ovšem zaručují dostatečný výkon i do -15 stupňů Celsia, ke kterým v mírných oblastech dochází pouze výjimečně.

Tepelné čerpadlo vzduch voda

Vysoké úspory za energie

Pokud už vás nebaví stále platit vysoké účty za elektřinu, je pořízení tepelného čerpadla vzduch/voda nejlepší volbou. Systém dokáže využít elektrickou energii s nejvyšší možnou efektivitou, jelikož tepelné čerpadlo vzduch/voda z 1kWp elektrické energie je schopné vyrobit až 3 kWp tepelné energie. Díky tepelnému čerpadlu můžete očekávat úsporu až 70 %.

Stálá a vysoká návratnost investice

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou tepelná čerpadla vzduch/voda nejoblíbenějším druhem, je jejich nízká cena v porovnání s ostatními druhy tepelných čerpadel. Právě díky příznivé pořizovací ceně má investice do tohoto tepelného čerpadla vzduch/voda vysokou návratnost, která se může pohybovat kolem 8 % ročně. Navíc při využití státní dotace Nová zelená úsporám se cena zařízení může výrazně snížit, díky zpětnému vrácení části pořizovacích nákladů. 

Napájení tepelného čerpadla fotovoltaikou

Ještě vyšších finančních úspor můžete dosáhnout propojením tepelného čerpadla s fotovoltaickou elektrárnou. Díky využití vlastní solární energie můžete ušetřit až 80 % nákladů za elektřinu. Vlastní fotovoltaika se postará o napájení celého domu včetně tepelného čerpadla, které má na starosti topení a ohřev užitkové vody. V případě, že dojde k přebytkům energie, dojde k jejich uložení do zásobníku s vodou, kterou lze využít na pozdější potřebu.

Teplená čerpadla Mitsubishi

Japonská společnost Mitsubishi působí na trhu více než 85 let a je přední značkou na trhu tepelných čerpadel. Zaměřují se na výrobu tepelných čerpadel vzduch/voda s patentovanou technologií Zubadan. Nejen, že jsou tepelná čerpadla Mitsubishi jedny z nejvíce tichých zařízení na trhu, navíc zaručují vysoký výkon i v teplotách pod bodem mrazu

Tepelné čerpadlo NIBE

Tepelná čerpadla Nibe

Výrobce Nibe má za sebou více než padesát let zkušeností, díky kterým dodává na trh ty nejkvalitnější tepelná čerpadla. Zařízení Nibe mají perfektní parametry, díky kterým nabízí vysoký a stálý výkon. Ve svém sortimentu se společnost Nibe nezaměřuje pouze na tepelná čerpadla vzduch/voda, ale také na systémy země/voda či voda/voda.

Vlastní řídící systém TENGEO

Obě značky tepelných čerpadel perfektně fungují s naší vlastní technologií Tengeo, která propojuje inteligentní zařízení ve vaší domácnosti, a stará se o její úsporný a plynulý chod. Tengeo je komplexní řídící systém, který efektivně distribuuje teplo ve vaší domácnosti a zároveň hospodaří s energií.

TENGEO POWERHEAT

Stání dotace na tepelná čerpadla vzduch/voda

Při využití státní dotace je pořízení tepelného čerpadla dostupnou možností pro téměř každou domácnost. Díky dotaci se vám totiž může navrátit až 50 % vynaložených nákladů. Dotační program Nová zelená úsporám je určen pro rodinné domy sloužící k trvalému bydlení. Jako majitel či spolumajitel objektu můžete o dotaci požádat do 31. prosince 2021. Dotace se vztahuje jak na novostavby, tak i starší zástavby.

 • Výše dotace 25 000–100 000 Kč na tepelné čerpadlo
 • 20 000 Kč možný bonus při zkombinování programu s Kotlíkovou dotací
 • 10% zvýhodnění pro Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj

Získejte tepelné čerpadlo ve 3 krocích!

 • Vyplňte formulář
 • Kontaktujeme vás a připravíme cenovou nabídku
 • Zaměříme vás dům a zajistíme instalaci fotovoltaiky

Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


  Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

  Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky