Kotlíkové dotace v Plzeňském kraji 2018 – čerpat můžete až do června!

Nestihli jste podat žádost o kotlíkovou dotaci a smířili jste se s tím, že budete s novým kotlem čekat až na podzim? Ač je to neuvěřitelné, v Plzeňském kraji můžete i nadále podávat žádosti o kotlíkové dotace. Alokovaný balík nebyl vyčerpán a přijímání žádostí je tak prodlouženo až do 29. 6. 2018, 14:00 hod nebo do vyčerpání alokace určené pro danou výzvu. Kdo dřív přijde, ten dřív čerpá.

Na tepelné čerpadlo dostanete nejvíc

Rozhodli jste se pro výměnu stávajícího kotle na tuhá paliva za ekologičtější zdroj vytápění? Pak Vás jistě potěší, že Vás v tom stát nenechá. Jelikož se Česká republika zavázala snižovat emise, které na našem území vznikají, podporuje rozhodnutí občanů ve výměně starých kotlů na tuhá paliva za ekologičtější zdroje vytápění a to velmi solidárně. Získat můžete až 120 tis. Kč. Pokud se navíc nacházíte i v tzv. prioritní obci, dostanete navrch dalších 7 500,- Kč.

Takovou výši dotace však stát nabízí pouze v případě, že je měněn kotel na tuhá paliva za tepelné čerpadlo nebo automatický kotel na biomasu. V jiných případech je strop pro možnou dotaci výrazně nižší.

Jaké podmínky musíte při žádosti splnit?

Žadatelem o kotlíkovou dotaci musí být fyzická osoba, která provádí výměnu stávajícího kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním s energetickou třídou 1, 2, nebo žádnou. Dotace je přidělována žadateli na území kraje, ve kterém se nemovitost nachází.

Další informace ke kolíkové dotaci v Plzeňském kraji a potřebné dokumenty hledejte zde. A nebo se obraťte na nás – rádi Vám (nejen) s vyplněním a podáním žádosti pomůžeme. Pomůžeme vám i s kotlíkovou dotací v Karlovarském kraji.