Jak na tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo není černá díra do vaší peněženky. Tepelná čerpadla jsou moderní zařízení, které dnes nabízejí vyváženou variantu s rozumnou vstupní investicí pro každý objekt. Jak na tepelné čerpadlo, aby moc nestálo a bylo přitom ve skvělé kvalitě a s dlouhou životností? Dáme vám jednu radu na úvod. Nikdy nešetřete na kvalitě výrobku a nekupujte zařízení neznámých značek. Riskujete nejen krátkou životnost kompresoru, ale také nedostupnost servisu a náhradních dílů. Vstupní investice se vám zkrátka musí vyplatit. Jaké čerpadlo tedy vybrat?

Nechte si poradit od specialistů a neexperimentujte

Pokud si chcete být opravdu jisti, že se vám investice brzy vrátí a chod vašeho tepelného čerpadla bude po celou dobu jeho životnosti hospodárný a ekologický, vybírejte pouze zařízení, která jsou již prověřeným standardem.Tenaur má na kontě stovky úspěšných instalací a jeho technici tak vědí po jakém výrobku sáhnout a jaký raději nechat na výrobním pásu. Skvělou volbou může být například švédská značka Nibe, která vyrábí obě u nás nejoblíbenější varianty tepelného čerpadla, kterými jsou tepelné čerpadlo vzduch / voda a tepelné čerpadlo země / voda. Neprohloupíte ale ani s výrobky Mitsubishi s patentovanou technologií Zubadan. Obě tyto značky najdete v sortimentu vůbec nejprodávanějších tepelných čerpadel u nás – tepelných čerpadel vzduch / voda.

Nová zelená úsporám vám pomůže s financováním

Na samotné tepelné čerpadlo odpovídající požadavkům na ekodesign můžete z dotačního programu Ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám čerpat až 100 000 Kč. Dotační program se však nevztahuje jen na výměnu tepelného zdroje, jako tomu bylo u Kotlíkových dotací, které končí v roce 2019. Čerpat můžete dotace na renovaci a rekonstrukci celého objektu, které vede ke snížení energetické náročnosti. Patří sem zateplení i výměna oken. Jak podat žádost, aby byla úspěšná? Nechte to na profících. V Tenauru už jsme podali tolik žádostí o dotace, že je ani nedovedeme spočítat. A co je na tom nejlepší? Až na výjimky byly všechny úspěšné. Máme to zkrátka v oku a s žádostí vám rádi pomůžeme.

Nemůžete se rozhoupat?

Domluvte si schůzku na některé z našich poboček. Najdete nás po celé republice. V Plzni nebo třeba ve Frýdku-Místku na vás bude čekat horká káva a specialista na tepelná čerpadla, který vám profesionálně zodpoví všechny vaše dotazy a pomůže vám se rozhodnout, zda je pro vás tepelné čerpadlo dobrou volbou, a pokud ano, tak jaký typ a výkon byste si měli pořídit. Jdete do toho? Těšíme se na vaši návštěvu!