TEPELNÁ ČERPADLA

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Hybridní fotovoltaická elektrárna je svým způsobem klasická domácí ostrovní elektrárna, která nedodává vyrobenou energii do sítě a nelze tak na elektřině vydělávat. Velkou výhodou je tím pádem oproštění se od regulací a povolení energetického úřadu. Energii, kterou si pomocí hybridní fotovoltaické elektrárny vyrobíte, také na plno využijete. A proč hybridní?

Hybridní vs. ostrovní fotovoltaická elektrárna

Rozdíl je velmi prostý. Domácnost vybavená hybridní fotovoltaickou elektrárnou má zároveň i klasikou přípojku distribuční sítě (tu běžná ostrovní solární elektrárna nemá), která tvoří zálohu pro případ, že by bylo potřeba.

Ukládání energie

S dobrými podmínkami se vám často podaří získat více energie, než můžete v danou chvíli využít. Schovejte si ji na později díky třem variantám domácích baterií. První variantou je domácí baterie TENGEO. Jejich Energybox není jen obyčejná baterie. Můžete ho propojit jak se solární elektrárnou, tak s tepelným čerpadlem. Ideální je spojení s některou z vnitřních jednotek Tengeo Heat DHW (se zásobníkem pro ohřev TUV) či HW (bez zásobníku, s přípojkou pro boiler). Společně s vnější jednotkou Mitsubishi Ecodan tak vytvoříte inteligentní a vzájemně propojený systém, který je schopný společně komunikovat a pracovat tak mnohem efektivněji, než běžné systémy. Díky tomu se vám výrazně zvýší návratnost celého systému.

Tengeo Energybox

Energybox lze napojit jak na tepelné čerpadlo, tak na samotnou elektrárnu. Zařízení samo pozná, kdy je potřeba suplementovat energetický zdroj a dodat čerpadlu energii. Podle předpovědi počasí je také schopné rozhodnout, kdy zapnout vytápění, či fotovoltaické panely. Ovládat jej lze i na dálku prostřednictvím chytrého telefonu. Můžete tak mít celou domácnost pod kontrolou i v práci, nebo na dovolené.

Jak získat domácí baterii zdarma?

Kromě možnosti dotace, se kterými vám velice rádi pomůžeme, je další možností domácí baterii vůbec nepořizovat. Akumulaci energie lze provádět i pak a to prostřednictvím inteligentní systému Tengeo. Systém Tengeo sám identifikuje vhodnou dobu pro vytápění a sám si spočítá, zdali není potřeba chvíli s vytápěním počkat nebo naopak natopit domácnost na několik hodin dopředu. Zpravidla není domácnost 6 až 8 hodin denně vůbec využívána a právě v tento čas může systém kalkulovat a automaticky si řídit výrobu tepla.

Pokud se však bojíte zimy nebo naopak příliš velkého tepla, vždy se jedná o rozdíl v pouhých několika stupních. Systém lze navíc flexibilně donastavit a zcela přizpůsobit fungování vaší domácnosti.

Výhody

K hlavním výhodám patří nižší pořizovací náklady než u jiných typů tepelných čerpadel a také variabilita využití. Instalovat se dá totiž prakticky kdekoliv bez větších zásahů. Vyhnete se tak například nákladným a zdlouhavým zemním pracím a stavebnímu povolení.

  • životnost
  • záruka
Loading...

4 důvody, proč s námi

Poptejte tepelné čerpadlo vzduch voda ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vaše osobní údaje bude zpracovávat naše sesterská společnost ČEZ Prodej a.s..
Bližší podmínky jsou uvedeny v informacích o zpracování osobních údajů.