Hybridní fotovoltaická elektrárna

Hybridní fotovoltaická elektrárna je svým způsobem klasická domácí ostrovní elektrárna, která nedodává vyrobenou energii do sítě a nelze tak na elektřině vydělávat. Velkou výhodou je tím pádem oproštění se od regulací a povolení energetického úřadu. Energii, kterou si pomocí hybridní fotovoltaické elektrárny vyrobíte, také na plno využijete. A proč hybridní?

Výhody hybridní fotovoltaické elektrárny

  • Úspora za energie až 80 %
  • Vyšší energetická soběstačnost
  • Možnost akumulace přebytečné energie
  • Rychlá finanční návratnost
  • Možnost využití státní dotace
  • Vyhnutí administrativním úkonům (povolení, licence atd.)
  • Využití obnovitelného zdroje energie

Proč mít hybridní fotovoltaickou elektrárnu od nás:

Hybridní vs. ostrovní fotovoltaická elektrárna

Rozdíl je velmi prostý. Domácnost vybavená hybridní fotovoltaickou elektrárnou má zároveň i klasikou přípojku distribuční sítě (tu běžná ostrovní solární elektrárna nemá), která tvoří zálohu pro případ, že by bylo potřeba. Hybridní fotovoltaická elektrárna tedy funguje v ostrovním režimu, ale v případě potřeby umožňuje odběr z distribuční sítě, na kterou dům zůstává napojen. Na rozdíl od klasických elektráren napojených na síť, hybridní elektrárna funguje i v momentě, kdy dojde k výpadku proudu.

Nejefektivnější využití hybridní fotovoltaické elektrárny

Solární elektrárna pracuje nejefektivněji, pokud dojde ke spotřebě veškeré vyrobené energie. Díky tomu se výrazně sníží vaše provozní náklady domu a dojde k urychlení návratnosti investice. Finanční návratnost závisí na spotřebě a využití energie, ale i na ceně elektřiny, kterou od dodavatele odebíráte v menším množství. Vstupní investice se vám začne vracet již od prvního dne užívání elektrárny, a je jen na vás, jak efektivně ji využijete. Obecně platí, že se vám investice může vrátit již během 6-8 let.

Uložení přebytků energie

Díky moderním technologiím můžete solární elektrárnu využít v mnoha ohledech. V případě, že najdete pro svou elektrárnu co nejvíce vyžití, bude vyšší i vaše finanční úspora. S dobrými podmínkami se vám často podaří získat více energie, než můžete v danou chvíli využít. Jak lze tedy nejlépe naložit s přebytečnou energií? Nejvýhodnější varianta je využití možnosti akumulace energie do zásobníku s vodou. Během dne pracuje elektrárna na nejvyšší výkon a vyrábí určité množství energie, které je možné okamžitě použít pro aktuální potřebu a pro napájení spotřebič. Přebytečná energie je přesměrována do boileru, který za pomocí topné spirály ohřívá užitkovou vodu, kterou můžeme využít později. Díky akumulaci přebytků do zásobníku s vodou nedochází k energetickým ztrátám a využijete veškerou vyrobenou energii.

Kombinace domácí elektrárny a tepelného čerpadla

Vaši solární elektrárnu lze kombinovat s moderní technologií na výrobu tepla – tepelným čerpadlem. Při zkombinování vaší domácí elektrárny s tepelným čerpadlem se mohou vaše finanční náklady za energie snížit až o 80 %. Tepelné čerpadlo je komfortní způsob vytápění vašeho domu, které je ekonomicky i ekologicky úsporné řešení. K jeho provozu je zapotřebí elektřina, která může být dodávána prostřednictvím vaší domácí elektrárny. Podoblast státní dotace C.3.8. se vztahuje i na pořízení kombinace fotovoltaiky s tepelným čerpadlem. V případě, že byste měli zájem o pořízení obou zařízení, je nabízena zvýhodněná dotace až 155 000 Kč.

Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte tepelné čerpadlo vzduch voda ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.