Hybridní fotovoltaická elektrárna

Proč mít hybridní fotovoltaickou elektrárnu od nás:

Uvažujete o pořízení fotovoltaické elektrárny? Sluneční záření představuje nevyčerpatelný zdroj energie, který je pro nás všechny k dispozici zdarma. Hybridní fotovoltaická elektrárna významně přispívá ke snížení nákladů za energie, zvyšuje energetickou bezpečnost a zároveň nabízí možnost uložení přebytečné solární energie do zásobníku s vodou. Pořiďte si pro svůj rodinný dům perspektivní energetickou technologii, která ušetří nejen vám, ale i životnímu prostředí.

Hybridní fotovoltaická elektrárna

Domácí fotovoltaické elektrárny se rozdělují dle způsobu připojení na on-grid systémy, které jsou připojené k distribuční síti, a off-grid systémy (ostrovní), které fungují samostatně. Hybridní fotovoltaická elektrárna je označení pro solární elektrárnu, která funguje v ostrovním režimu (off-grid), ale v případě potřeby je odběr elektřiny ze sítě možný, jelikož je dům stále na distribuční síť připojen. Ve své podstatě se jedná o fotovoltaickou elektrárnu s ostrovním systémem, která je zálohovaná pomocí klasické distribuční sítě. Umožňuje tak úplnou či částečnou nezávislost na dodavatelích energie. Díky tomu může domácnost fungovat bez jakéhokoliv omezení i v neočekávaných situacích.

Klasická ostrovní fotovoltaická elektrárna je vhodná především do lokalit, kde není možné připojení k distribuční síti, jako například mobilní domy, chalupy či odlehlé objekty. Naopak hybridní fotovoltaickou elektrárnu (HFVE) je možné využít v jakékoliv budově. V praxi provoz elektrárny vypadá tak, že pro chod domácnosti je spotřebována veškerá vyrobená elektřina, a z distribuční sítě je odebíráno pouze množství, které je v danou chvíli potřeba. Součástí hybridní elektrárny může být i tepelné čerpadlo a zásobník teplé vody pro ukládání energie v podobě ohřáté vody. Díky tomu se vám podaří ušetřit velkou část nákladů za ohřev teplé užitkové vody a vody pro vytápění. Akumulace energie z fotovoltaické elektrárny do teplé vody tak vybalancuje rozdíly mezi aktuální potřebou energie, která je nejvyšší večer, a solární výrobou, která je nejvyšší přes den okolo poledne.

Spotřeba vlastní vyrobené energie

Hybridní fotovoltaická elektrárna je od distribuční sítě oddělena a nedochází tak k dodávání energie do sítě. Počítejte proto s tím, že systém nevydělává výrobou elektřiny a veškerá vyrobená energie se musí spotřebovat. Pokud se vám to zdá jako nevýhoda, tak naopak. S dodávkou elektřiny do sítě se pojí velké množství překážek a povolení od Energetického regulačního úřadu. Hybridní fotovoltaické elektrárny dle ERÚ nepotřebují na provoz licenci a díky tomu se na ně ani nevztahují povinnosti, které musí splňovat ostatní výrobci elektřiny. Můžete se tak vyhnout zbytečné byrokracii a dlouhému čekání na povolení od distributora. Nemluvě o tom, že prodej elektřiny do distribuční sítě se v dnešní době pro velmi nízkou cenu za odkup nevyplatí. Proto je spotřeba veškeré vyrobené energie nejvýhodnější varianta.

Díky hybridní fotovoltaické elektrárně získáte energetickou soběstačnost, kterou budete mít neustále pod kontrolou. Možnost odběru elektřiny ze sítě je pojistkou v případě, že elektrárna není schopna energii dodávat. Ve slunečných dnech elektrárna vyrábí elektřinu, dodává ji do celého domu a zároveň přebytečnou energii ukládá prostřednictvím tepelného čerpadla do teplé vody. Z nich můžete energii čerpat i v době, kdy nesvítí slunce. Když ovšem nastane situace, že ani akumulátory nestačí, hybridní střídač se postará o odběr elektřiny z distribuční sítě.

Využití obnovitelných zdrojů

Jednou z velkých výhod hybridní fotovoltaické elektrárny je, že funguje na principu získávání energie ze slunečního záření, které je obnovitelným zdrojem energie. Jedná se o čistý přírodní zdroj výroby elektřiny, při kterém nevznikají látky, které mají negativní dopad na životní prostředí. Buďte zodpovědní, snižte svou uhlíkovou stopu a využijte jednu z nejšetrnějších technologií k přírodě a svému okolí.

Propojení elektrárny s tepelným čerpadlem

Dosáhněte nejlepší synergie díky spojení hybridní fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo během celého roku fotovoltaiku dokonale doplňuje. S hybridní fotovoltaickou elektrárnou ušetříte nejen za nákup elektřiny, ale i za nákup plynu, jelikož díky kombinaci HFVE s tepelným čerpadlem můžete využít energii na vytápění domu i ohřev užitkové vody. Hlavní výhodou této kombinace je možnost ukládání přebytečné energie prostřednictvím tepelného čerpadla do zásobníku s teplou vodou. Tato možnost má nízké pořizovací náklady, a navíc využijete veškerou vyrobenou elektřinu efektivně. V zimních měsících máte postaráno o vytápění domácnosti a během léta můžete využít čerpadlo jako klimatizaci za téměř nulové náklady.

Výhody kombinace fotovoltaiky s tepelným čerpadlem

 •  Snížení nákladů za energie až o 80 %
 • Možnost ukládání energie do zásobníku s teplou vodou
 • Spolehlivý výkon po celý rok
 • Ohřev vody a vytápění celé domácnosti
 • V letních měsících využití přebytku energie do klimatizace

Pokud uvažujete o pořízení hybridní fotovoltaické elektrárny a rádi byste ji zkombinovali s tepelným čerpadlem, rádi vám pomůžeme s výběrem a navrhneme ideální řešení na míru.

Nižší počáteční investice díky dotaci

Slyšeli jste již o dotačnímu programu Nová zelená úsporám? Tento program je zaměřen na snížení energetické náročnosti domácností v České republice. Díky němu můžete požádat o dotaci na pořízení fotovoltaické elektrárny i na tepelná čerpadla. O dotaci můžete zažádat jako majitel rodinného domu do 31. prosince 2021. Podpora se vztahuje nejen pro nízkoenergetické novostavby, ale i pro starší domy.

Jak vysokou dotaci mohu získat?

Program na dotace zelená úsporám je nastaven tak, že čím vyšší energetické opatření svého domu uděláte, tím vyšší můžete získat dotační částku. V praxi to například vypadá tak, že můžete získat vyšší částku na fotovoltaiku, pokud zároveň svůj dům zateplíte. Výhodnější je také varianta sloučení fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla.

 • 25 000 – 100 000 Kč na tepelné čerpadlo
 • 35 000 – 150 000 Kč na fotovoltaickou elektrárnu
 • 155 000 Kč na kombinaci fotovoltaiky a tepelného čerpadla.

Díky dotaci můžete získat zpět až 50 % z celkových nákladů na pořízení a instalaci fotovoltaické elektrárny a návratnost vaší investice může snížit až na 6-7 let.

Pokud si nevíte se žádostí rady, obraťte se na nás. Vše rádi za vás zařídíme a zároveň se postaráme o hladký průběh celého procesu.

Získejte hybridní fotovoltaickou elektrárnu ve 3 krocích!

 • Vyplňte formulář
 • Kontaktujeme vás a připravíme cenovou nabídku
 • Zaměříme vás dům a zajistíme instalaci fotovoltaiky

Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


  Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

  Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky