Fotovoltaická elektrárna

Proč mít fotovoltaickou elektrárnu od nás:

V dnešní době je stále více kladen důraz na využití obnovitelných zdrojů, a fotovoltaické elektrárny mají v tomto ohledu důležitou roli. Jedná se o zařízení, které ekologicky a výkonně vyrábí solární energii, která je využívána pro chod domácností. Investice do fotovoltaiky má poměrně rychlou návratnost, která se navíc zvyšuje při využití státní dotace. Využijte i vy možnosti ušetřit značné úspory za elektřinu a zvýšit energetickou soběstačnost vaší domácnosti.

Proč si pořídit fotovoltaickou elektrárnu?

 • Úspora za energie
 • Energetická nezávislost
 • Možnost využití státní dotace
 • Rychlá finanční návratnost
 • Šetrné k životnímu prostředí

Jak funguje fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaický systém funguje na principu získávání elektrické energie ze slunečního záření. Jeho hlavní součástí jsou solární panely, které zachycují sluneční svit a pomocí střídače přeměňují jednoduchý elektrický proud na střídavý. Fotovoltaické elektrárny jsou stále více využívány nejen komerčně, ale hlavně v českých domácnostech. Většina systémů dokáže předat případné vzniklé přebytky energie pro ohřev užitkové vody či je využít jiným způsobem. V případě připojení na distribuční síť lze v některých případech prodej přebytků do sítě.

Jaká je návratnost fotovoltaické elektrárny?

Investice do fotovoltaické elektrárny se vrací postupně každým dnem jejího využívání. Na návratnosti investice má vliv několik faktorů, proto u každé domácnosti se její délka liší. Obecně závisí na výši vaší elektrické spotřeby a využití vaši domácí elektrárny. Správně optimalizovaná fotovoltaická elektrárna by měla být nastavena tak, aby vyrobila takové množství energie, kolik domácnost dokáže spotřebovat. Při optimálním nastavení lze tedy počítat s nulovým odběrem elektřiny z distribuční sítě. Záleží i na ceně elektřiny od distributora, která není nadále odebíraná a samozřejmě i na ceně, za kterou jste fotovoltaiku pořizovali. Obecně můžete počítat s finanční návratností fotovoltaické elektrárny do 10 let.

Chcete ještě více ušetřit? Propojte fotovoltaiku s tepelným čerpadlem

Pokud chcete dosáhnout co nejvyšších finančních úspor za energie, měli byste se zaměřit na oblasti, které jsou nejnáročnější na spotřebu energie ve vaší domácnosti. Obecně nejvíce elektřiny spotřebujete na vytápění domu a ohřev užitkové vody. Právě proto je do budoucna nejúspornější varianta propojit fotovoltaickou elektrárnu s tepelným čerpadlem. Tepelné čerpadlo je komfortní a úsporné zařízení, které se v zimě postará jak o vytápění domu, tak i v létě o chlazení. Navíc díky inteligentnímu systému Tengeo dokáže tepelné čerpadlo nejefektivněji naložit s nevyužitou energií. Přes den, kdy je výroba solární elektřiny nejvyšší, ale spotřeba nejnižší, vznikají přebytky solární energie. Tepelné čerpadlo tyto přebytky dokáže převést do zásobníku s vodou, kde v podobě teplé vody uchová vyrobenou energii na pozdější využití. Díky tomu nedochází k energetickým ztrátám a využijete vlastní elektřinu s nejvyšší možnou efektivitou. Navíc obě zařízení využívají obnovitelné zdroje, tudíž se jedná nejvíce ekologicky šetrnou variantu pro vaši domácnost.

 • Kombinace zařízení zajišťuje až 80 % finančních úspor
 • V zimě vytápění a v létě klimatizace téměř zadarmo
 • Nejefektivnější využití solární energie
 • Zvýhodněná výše státní dotace

S jakým tepelným čerpadlem fotovoltaickou elektrárnu propojit?

Vaši fotovoltaickou elektrárnu lze propojit téměř s každým druhem tepelného čerpadla. Nejvyužívanějším druhem je tepelné čerpadlo vzduch/voda, které je nejvhodnější do mírných oblastí. Díky svým vlastnostem je tepelné čerpadlo vzduch/voda nejvýhodnější v poměru cena/výkon. Jeho instalace je jednoduchá a není zapotřebí žádné stavební povolení. Nabízí stabilní výkon v průběhu celého roku a nejrychlejší finanční návratnost. Na výběr ovšem máte i z dalších druhů tepelných čerpadel jako je například země/voda či vzduch/vzduch.

Získejte fotovoltaickou elektrárnu s tepelným čerpadlem ve 3 krocích!

 • Vyplňte formulář
 • Kontaktujeme vás a připravíme cenovou nabídku
 • Zaměříme vás dům a zajistíme instalaci fotovoltaiky

Načítám…

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


  Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

  Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky