DOTACE NA TEPELNÉ ČERPADLO A FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU

Vyřešíme za vás veškeré papírování. Dotace se vztahuje nejen na nízkoenergetické novostavby, ale i na starší domy a byty.

FOTOVOLTAICKÁ ELEKTRÁRNA

Na instalaci fotovoltaických systémů vám zajistíme získání dotace v rámci podoblasti C3.3 – C.3.6 programu Nová zelená úsporám. Podle zvolené varianty můžete získat od 35 000 Kč do 170 000 Kč. V Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji lze navíc dosáhnout 10% navýšení. Dotaci získáte jak na novostavbu, tak na rekonstrukci.

TEPELNÉ ČERPADLO

Na instalaci tepelného čerpadla výměnou za neekologický zdroj tepla (spalující například uhlí, koks, uhelné brikety) pak dostanete další podporu z podoblasti C.2.7. ve výši 25 000 Kč až 100 000 Kč.

KOMBINACE TEPELNÉHO ČERPADLA A FOTOVOLTAIKY

Dotace C.3.8. pro fotovoltaické systémy spolupracující s tepelným čerpadlem je ve výši 155 000 a lze ji kombinovat i s dotací C.2.7. na instalaci tepelného čerpadla, takže v součtu těchto dotací je to až 220 000 Kč.

KOTLÍKOVÁ DOTACE

V rámci Operačního programu Životní prostředí můžete při výměně starého neekologického kotle na tuhá paliva za nízkoemisní tepelné čerpadlo dostat 127 500 Kč. Při výměně kotle je tato dotace výhodnější, než Nová zelená úsporám.

Stačí mít starý kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním a energetickou třídou 0, 1 nebo 2. Zažádat můžete i na stávající instalace.

Na nízkoemisní tepelné čerpadlo můžete dostat až 180 000 Kč v případě nízkopříjmové domácnosti

Chci konzultaci zdarma

DOTACE V PRAXI

Využijte našich praktických zkušeností a zažádejte o dotaci s námi. Zrealizovali jsme více než 1700 instalací tepelného čerpadla jako náhradu za starý vytápěcí systém. Nemusíte se obávat, vše pečlivě připravíme, aby nebyl se získáním dotace problém. Pomáháme i starším lidem a lidem, kteří nepoužívají internet. Vlastníme veškerá oprávnění nutná k realizacím v rámci dotačních titulů.

Připravíme pro vás kompletní dokumentaci: návrh řešení, zpracování projektové dokumentace, fotodokumentaci, technickou prohlídku apod. S vyřízením žádosti o dotaci pro naše zákazníky máme vysokou úspěšnost. Neváhejte a obraťte se na nás..

KOTLÍKOVÁ DOTACE

Náhrada kotle za tepelné čerpadlo

  • Žadatel je fyzická osoba, vlastník/spoluvlastník rodinného domu k trvalému bydlení.
  • Starý kotel musí být na tuhá paliva s ručním přikládáním, napojený na otopný systém, emisní třída 1 nebo 2, případně žádná.
  • Je možné žádat i na již realizované instalace.
  • Dotace 120 000 Kč (ve vybraných obcích 127 500 Kč).
  • Dotace 180 000 Kč v případě nízkopříjmové domácnosti.
Více informací

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

Náhrada elektrického vytápění nebo lokálních kamen za tepelné čerpadlo

  • Žadatel je fyzická osoba, vlastník/spoluvlastník rodinného domu k trvalému bydlení.
  • Dotace na tepelné čerpadlo vzduch/voda 60 000 Kč a země/voda 80 000 Kč.
  • Přijímání žádostí probíhá.

Chci konzultaci nebo Chci nabídku, domluvíme vše potřebné (návrh řešení, zpracování projektové dokumentace, fotodokumentace, technická prohlídka, …)

Více informací