Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Jak získat finální cenu za tepelné čerpadlo pro rodinný dům?

Kolik to celé bude stát? Otázka, které se nakonec nelze vyhnout a často na ní závisí zájem zákazníka. Jak tedy cenu tepelného čerpadla pro rodinný dům vyčíslit?

Cena tepelného čerpadla pro rodinný dům je určena základními parametry stavby

Abychom cenu spočítali, musíme znát metry čtvereční vytápěné plochy, současnou tepelnou ztrátu v kW, stávající zdroj tepla a jeho spotřebu paliva. Tak lze určit, zda a o kolik se vám instalace tepelného čerpadla vyplatí. Malá nápověda – u stávající zástavby se zastaralým zdrojem vytápění se vyplatí téměř vždy!

Druh tepelného čerpadla a další příslušenství

Instalace se opravdu vyplatí jen tehdy, pokud zvolíte vhodný druh tepelného čerpadla. Není ale čeho se obávat, s výběrem vám hravě poradíme. Pro začátek si můžete přečíst charakteristiky jednotlivých čerpadel.

Další položkou na faktuře je příslušenství k ohřevu teplé užitkové vody (TUV) nebo ohřev bazénu. K těmto účelům je také nutné vybrat tepelné čerpadlo odpovídajícího výkonu.

Jak můžete snížit cenu tepelného čerpadla bez újmu na kvalitě?

Další položkou na faktuře je příslušenství k ohřevu teplé užitkové vody (TUV) nebo ohřev bazénu. K těmto účelům je také nutné vybrat tepelené čerpadlo odpovídajícího výkonu.

Při snižování energetické náročnosti budovy se někdy vyplatí také instalace fotovoltaických panelů nebo termických solárních panelů. Všechny tyto položky ovlivňují výslednou cenu instalace.

Cena instalace pro rodinný dům

Jak už asi tušíte, všechny zmíněné položky jsou proměnné. Nelze proto bez jejich znalosti cenu vyčíslit. A pokud vám někdo bez znalosti výše zmíněných charakteristik cenu odhadne, stěží ji následně bude schopen dodržet. Nějakou představu si ale přece jen udělat můžete, a to na základě našich příkladových instalacích, kde si můžete na základě reálně realizovaných projektů porovnat náklady, zisk a někde i celkovou cenu realizace.

Cenu lze snížit také díky dotacím – Kotlíkové dotaci nebo Zelená úsporám

A pokud chcete rovnou znát konkrétní nabídku pro vaši konkrétní stavbu, stačí se s námi spojit prostřednictvím našeho poptávkového formuláře a naši technici vám na základě navolených charakteristik nakalkulují vhodné řešení.

Výhody

K hlavním výhodám patří nižší pořizovací náklady než u jiných typů tepelných čerpadel a také variabilita využití. Instalovat se dá totiž prakticky kdekoliv bez větších zásahů. Vyhnete se tak například nákladným a zdlouhavým zemním pracím a stavebnímu povolení.

  • životnost
  • záruka
Loading...

4 důvody, proč s námi

Nechte si spočítat přesnou cenu tepelného čerpadla ještě dnes


Rozšířená poptávka

Vaše osobní údaje bude zpracovávat naše sesterská společnost ČEZ Prodej a.s..
Bližší podmínky jsou uvedeny v informacích o zpracování osobních údajů.