JAKÁ JE CENA TEPELNÉHO ČERPADLA PRO RODINNÝ DŮM?

Proč mít tepelné čerpadlo od nás:

Ekologie a tedy šetrný přístup k přírodě je dnes více než jen trendem. Na zelenou vlnu může naskočit i vaše domácnost, a to díky tepelnému čerpadlu, které je skvělým a ekologickým způsobem vytápění rodinného domu i ohřevu teplé užitkové vody. A poradí si i s bazénem nebo napojením na domácí elektrárnu! Vyplatí se tepelné čerpadlo i vám?

Jak získat finální cenu za tepelné čerpadlo pro rodinný dům?

Kolik to celé bude stát? Otázka, které se nakonec nelze vyhnout a často na ní závisí zájem zákazníka. Jak tedy cenu tepelného čerpadla pro rodinný dům vyčíslit?

Cena tepelného čerpadla pro rodinný dům je určena základními parametry:

 • stavební konstrukce domu (m2 vytápěné plochy, zateplení domu atd.)
 • současná tepelná ztráta v kW
 • stávající zdroj tepla a jeho spotřebu paliva

Tak lze určit, zda a o kolik se vám instalace tepelného čerpadla vyplatí. Malá nápověda – u stávající zástavby se zastaralým zdrojem vytápění se vyplatí téměř vždy!

Tepelné čerpadlo

Zajímá vás cena tepelného čerpadla pro váš dům?

Po vyplnění vám do 2 dnů přijde kompletní cenová kalkulace na míru zdarma!

Druh tepelného čerpadla a další příslušenství

Instalace se opravdu vyplatí jen tehdy, pokud zvolíte vhodný druh tepelného čerpadla. Není ale čeho se obávat, s výběrem vám hravě poradíme. Pro začátek si můžete přečíst charakteristiky jednotlivých tepelných čerpadel.

Další položkou na faktuře je příslušenství k ohřevu teplé užitkové vody (TUV) nebo ohřev bazénu. K těmto účelům je také nutné vybrat tepelné čerpadlo odpovídajícího výkonu.

Jak můžete snížit cenu tepelného čerpadla bez újmu na kvalitě?

Při snižování energetické náročnosti budovy se někdy vyplatí také instalace fotovoltaických panelů nebo termických solárních panelů. Všechny tyto položky ovlivňují výslednou cenu instalace.

Cena instalace pro rodinný dům

Jak už asi tušíte, všechny zmíněné položky jsou proměnné. Nelze proto bez jejich znalosti cenu vyčíslit. A pokud vám někdo bez znalosti výše zmíněných charakteristik cenu odhadne, stěží ji následně bude schopen dodržet. Nějakou představu si ale přece jen udělat můžete, a to na základě našich příkladových instalacích, kde si můžete na základě reálně realizovaných projektů porovnat náklady, zisk a někde i celkovou cenu realizace.

Cenu lze snížit také díky dotacím – Kotlíkové dotaci nebo Zelená úsporám

V rámci dotačního programu Nová zelená úsporám můžete získat zpět až polovinu vynaložených nákladů. A pokud chcete rovnou znát konkrétní nabídku pro vaši konkrétní stavbu, stačí se s námi spojit prostřednictvím našeho poptávkového formuláře a naši technici vám na základě navolených charakteristik nakalkulují vhodné řešení.

Tepelné čerpadlo vzduch voda

Jaké tepelné čerpadlo vybrat?

Zatím co ve vyšších nadmořských výškách nemají většinou příliš na výběr, naprostá většina území je vhodná jak pro tepelné čerpadlo vzduch / voda, tak tepelné čerpadlo země / voda, případně voda / voda. Tak kde je zakopaný pes? Oba typy jsou naprosto vhodným a skvělým řešením pro rodinné domy. Dnešní zařízení na principu vzduch / voda už dovedou pracovat natolik efektivně, že je možný jejich celoroční provoz, což dříve nebylo možné (a u méně kvalitních produktů stále není). Velký rozdíl je ale v náročnosti instalace.

Zatímco tepelné čerpadlo vzduch / voda je nainstalované raz dva a nezabere příliš místa, tepelné čerpadlo země voda zabere velkou plochu vaší zahrady. Musíte totiž do země umístit kolektor a to znamená kopnout do země. I proto se naši klienti nakonec rozhodují pro tepelná čerpadla vzduch/ voda. V současné době jsou našimi jedničkami zařízení pod značkou Nibe nebo třeba tepelná čerpadla Mitsubishi.

Tepelné čerpadlo vzduch voda

Výhody tepelného čerpadla

 • Finanční úspora za energie – snížení nákladů za vytápění až o 70 %
 • Pohodlné  a komfortní vytápění domácnosti
 • Možnost získání dotace Nová zelená úsporám
 • Bezúdržbové řešení, snadná obsluha
 • Stabilní výkon a dlouhá životnost zařízení
 • Stálá a rychlá finanční návratnost
 • Šetrné k životnímu prostředí

Pokud uvažujete o pořízení tepelného čerpadla do rodinného domu, obraťte se na nás a sjednejte si schůzku v jedné z kanceláří společnosti Tenaur. Probereme s vámi detaily a ukážeme vám možnosti realizace. Specializujeme se na dodávky, instalace i servis tepelných čerpadel v celé České republice. V západních Čechách jsme jedničkou na trhu a zákazníci se na nás obrací s nejen kvůli samotné realizaci, ale i žádostí o radu při podávání žádostí do dotačních programů. Naši specialisté jsou tu i pro vás.

Načítám…
Tepelné čerpadlo vzduch voda

4 důvody, proč s námi

Nechte si spočítat přesnou cenu tepelného čerpadla ještě dnes


  Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

  Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky