Baterie pro fotovoltaiku. Jak uložit energii ze solárních panelů.

Proč mít solární panely s baterií od nás:

Oblíbenost solárních elektráren v současné době neustále stoupá. Fotovolatika je nejmodernější způsob ekologické výroby vlastní solární energie. Mnoho domácností ovšem řeší stejný problém – nesoulad mezi výrobou elektrické energie z fotovoltaiky, která je nejvyšší během dne, a spotřebou, která je naopak nejvyšší večer či ráno. S tím vám může pomoci akumulační baterie pro fotovoltaiku.

Uložte si vlastní elektřinu na později

Domácí bateriové úložiště slouží pro akumulaci přebytků elektřiny z fotovoltaiky. Baterie zajišťují cyklický provoz vašeho solárního systému. Hlavní výhodou pořízení solárních panelů s baterií je uchování vyrobené elektřiny, kterou nejste schopni spotřebovat ihned. Večer, v noci či brzo ráno, kdy ještě není dostatek slunečního svitu, máte možnost využít uloženou energii z vašeho vlastního zásobníku elektrické energie. Záložní baterie vaší domácnosti ovšem zajistí nejen plynulý chod, ale hlavně vysoké úspory. 

Baterie svou velikostí připomíná ledničku. V současné době záložní baterie pro domácnost mají moderní a elegantní design, tudíž ji můžete bez obav umístit kdekoliv ve vašem domě, aniž byste tak narušili harmonii prostoru.

Výhody, které vám přináší domácí baterie

 • Akumulace přebytečné energie na pozdější potřebu.
 • Dostupnost vlastní solární energie po celý den i noc.
 • Vysoké úspory za energie až 70 %.
 • Volitelná kapacita baterie.

Fotovoltaická elektrárna
Fotovoltaická elektrárna

Akumulační baterie – náklady vs. přínosy

Myslíte si, že pořízení akumulační baterie je příliš nákladné? Naopak. Díky státní dotace můžete získat zpět až 50 % vynaložených nákladů. Navíc díky efektivní distribuci vlastní energie můžete počítat s vysokou finanční návratností. Baterie akumuluje vyrobenou energii přes den, kterou byste jinak nevyužili a zbytečně by protekla do distribuční sítě. Domácí baterie se vám díky tomu splatí během několika málo let.

Energetická soběstačnost díky domácí baterii

Díky domácímu bateriovému úložišti můžete energii získávanou prostřednictvím solárních panelů ukládat a vaše domácnost tak může být zcela, nebo alespoň částečně, nezávislá na vnějších zdrojích elektrické energie. Získáte tak možnost efektivně hospodařit se solární energií beze ztrát a inteligentní systém zajistí její distribuci po celém domě dle vašich potřeb. Konečně tak získáte energetickou nezávislost a zároveň možnost maximálního využití vlastní elektrické energie. Systém dokáže díky akumulační baterii dodávat elektřinu do celého domu nezávisle na distribuční síti.

Nejvyšší úspora energie a nákladů

Hlavním důvodem pořízení solární elektrárny, kromě energetické soběstačnosti, jsou vysoké úspory za energie. Se solárními panely s baterií máte možnost ušetřit až 70 % nákladů za elektřinu. Díky domácí baterii se zároveň i zvyšuje finanční návratnost solární elektrárny. Můžete tak očekávat, že po prvních 6-7 letech se vám vaše investice zcela splatí a vy už budete jen vydělávat. 

Fotovoltaika s domácí baterií vám zajistí vysoké úspory a hospodárný chod domácnosti s optimalizovaným využitím solární energie. Systém vám zajistí dostupnost vlastní solární energie 24 hodin denně, tudíž nemusíte využívat drahou elektřinu od distributorů. 

Fotovoltaická elektrárna

Jaká baterie pro fotovoltaiku je nejvhodnější?

V dnešní době není problém nastavit solární systém tak, aby odpovídal energetickým požadavkům vaší domácnosti. Na výběr máte z různých bateriových úložišť, které se liší svou kapacitou. Nejběžněji dostupné systémy nabízí kapacitu od 5-16 kWh. V případě potřeby je možné kapacitu rozšířit. Od velikosti baterie se následně odvíjí cena systému. Oproti minulému roku ceny domácích baterií výrazně klesly a akumulační systém lze pořídit do sta tisíc korun.  Životnost baterie se obvykle pohybuje okolo 15-20 let, záleží na počtu cyklů nabití a vybití.

Dotace na solární panely s baterií

Na pořízení solárního systému s baterií aktuálně máte možnost požádat o státní dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám. Podoblast podpory C.3 je zaměřena na solární termické a fotovoltaické systémy. Výše dotační částky záleží na výkonu elektrárny a kapacity baterie.  Dotační příspěvek se nevztahuje na pořízení samotného úložiště, ale pouze v kombinaci se solárními panely.

 • Získat zpět lze až 50 % vynaložených nákladů, nejvýše však 170 000 Kč
 • 20 000 Kč bonus při zkombinování s Kotlíkovou dotací
 • 10 % zvýhodnění pro Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský kraj

Výše dotační částky dle typu systému

Podoblast podpory Typ systému Výše dotace
C.3.4. od 1,7 do 3 kWp, bez baterií 55 000 Kč
C.3.5. od 1,7 do 3 kWp, s baterií 70 000 Kč
C.3.6. od 3 do 4 kWp, s baterií 100 000 Kč
C.3.7. od 4 do 10 kWp, s baterií 150 000 Kč
C.3.8 Kombinace systému vytápění a příprava užitkové vody s tepelným čerpadlem 150 000 Kč

O vyřízení žádosti se postaráme za vás!

Chcete se vyhnout zbytečnému papírování, ušetřit čas i energii? Nechte vyřízení žádosti na nás. Postaráme se o veškerou dokumentaci. Zajistíme návrh řešení, zpracování projektové dokumentace, fotodokumentace, technickou prohlídku a potřebné žádosti. Máme za sebou již stovky úspěšně vyřízených žádostí o dotace pro naše zákazníky.

Tenaur

Nejčastější dotazy:

Jaká je cena domácí baterie?

Záleží na potřebách vaší domácnosti a velikosti kapacity. Cena akumulačních baterií začíná na 100 000 Kč.

Je možné koupit baterii na splátky?

Ano, je to možné. Společnost ČEZ (jejíž Skupiny jsme součástí) nabízí úvěr na technologie. Kontaktujte nás, rádi vám poskytneme bližší informace.

Jaké možnosti akumulace Tenaur nabízí?

Tenaur nabízí akumulaci do horké vody prostřednictvím vlastního řešení TENGEO Powerheat. Případně nabízí též baterii ČEZ Battery box. Každé řešení má své výhody a nevýhody. Vždy záleží na konkrétních potřebách domácnosti. Napište nám, rádi vám poradíme.

Jaká je životnost baterie?

Životnost záleží na počtu cyklů nabití a vybití. V běžných případech se životnost domácí baterie pohybuje okolo 20 let.

Načítám…
Tepelné čerpadlo vzduch voda

4 důvody, proč s námi

Poptejte fotovoltaickou elektrárnu ještě dnes


  Zjistěte si cenu tepelného čerpadla v naší kalkulačce.

  Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Prodej, a.s., sídlem Duhová 425/1, 140 53 Praha 4, IČO 27232433, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy.Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů, najdete je zde.
  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky